Iekšlietu ministre Linda Mūrniece uzaicina Baltkrievijas iekšlietu ministru apmeklēt Latviju

09.07.2010

Šodien, 9.jūlijā, darba vizītes laikā Baltkrievijā notika iekšlietu ministres Linda Mūrnieces tikšanās ar Baltkrievijas iekšlietu ministru Anatoliju Kulešovu. Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja aktuālos sadarbības jautājumus un Latvijas iekšlietu ministre uzaicināja Baltkrievijas iekšlietu ministru ierasties vizītē Latvijā. Amatpersonas arī vienojās par sadarbības attīstīšanu apmācību jomā, kā rezultātā Latvijas policistiem būs iespēja iziet apmācību kursus Baltkrievijas mācību bāzēs.


 "Jau ilgāku laiku, Latvijas un Baltkrievijas dienesti piedalās dažādos projektos, organizē mācības un meklē risinājumus kopīgajām problēmām. Šodien mums izdevās vienoties par apmācību sadarbības jomas pastiprināšanu, kā rezultātā mūsu policistiem būs iespēja profesionāli pilnveidoties Baltkrievijas mācību bāzēs," uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Latvijas un Baltkrievijas kā kaimiņvalstu sadarbība ir uzskatāma par ilgstošu un ciešu. Īpaši veiksmīgi valstu sadarbība līdz šim noritējusi ārkārtējo situāciju seku novēršanas jomā, tai skaitā stiprinot reaģēšanas un brīdināšanas mehānismus ķīmisku avāriju ar pārrobežu sekām gadījumā Latvijas un Baltkrievijas reģionos.

Papildus kā nozīmīgas sadarbības jomas ir jāpiemin arī nelegālās migrācijas un organizētās noziedzības apkarošanu.

Vizītes laikā iekšlietu ministre Linda Mūrniece tikās arī ar Baltkrievijas ārkārtējo situāciju ministru Enveru Barijevu un Baltkrievijas Valsts robežapsardzības komitejas vadības pārstāvjiem.

Latvijas delegācijas sastāvā ietilpst valsts sekretāre Ilze Pētersone, Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks, ģenerālis Ainars Pencis.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ