Apstiprina MK noteikumu projektu „Noteikumi par robežšķērsošanas vietām un tajās veicamajām pārbaudēm”

27.07.2010

Ministru kabineta sēdē 27.jūlijā atbalstīti Iekšlietu ministrijas izstrādātie „Noteikumi par robežšķērsošanas vietām un tajās veicamajām pārbaudēm”, kuros noteiktas autoceļu, dzelzceļa, ostu un lidostu robežšķērsošanas vietas, kas paredzētas personām ārējās robežas šķērsošanai, kā arī mantu un preču pārvietošanai pāri ārējai robežai un kur kompetentās iestādes veic pārbaudes.


Papildus šobrīd esošajām noteiktajām robežšķērsošanas vietām, noteikumos ir iekļautas divas jaunas robežšķērsošanas vietas – Tukuma lidlauks un Engures osta. Robežpārbaude un muitas kontrole Tukuma lidlaukā tiks uzsākta tikai pēc tam, kad kontroles vietas tiks aprīkotas ar atbilstošām iekārtām un tehniskajiem līdzekļiem, kā arī pēc kompetento iestāžu nodrošināšanas ar pārbaužu veikšanai piemērotām un ar nepieciešamajām komunikācijām aprīkotām vietām vai telpām. SIA „Tukums Airport” ir apņēmies nodrošināt kompetentās iestādes ar pārbaužu veikšanai nepieciešamo aprīkojumu un telpām.

Iepriekšminētais tiek attiecināts arī uz robežpārbaužu un muitas kontroles veikšanu Engures ostā. 

Noteikumi arī nosaka, ka gadījumos, kad pārbaudes nepieciešams veikt tādā robežšķērsošanas vietā, kur nav pastāvīgi izvietots kompetentās iestādes postenis, piemēram, Daugavpils lidlauks, pārbaudes tiek veiktas pēc informācijas saņemšanas un pārbaudes veikšanas laika saskaņošanas ar attiecīgo administrāciju. Šis noteikumu punkts arī sākotnēji attieksies uz Tukuma lidlauku, ja tajā uzsāks veikt robežpārbaudi.

Atbilstoši Latvijas Republikas valsts robežas likuma deleģējumam Ministru kabinetam bija jānosaka robežšķērsošanas vietas, kompetento iestāžu pārbaužu veikšanas laiku, robežšķērsošanas vietas, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, kā arī pārbaužu veikšanas vietas un kārtību, kādā pārbaudes izdara planieriem, helikopteriem, dirižabļiem, ultravieglajiem un maza lidojuma rādiusa gaisa kuģiem, kas veic lidojumu starp Latvijas Republiku un trešo valsti.

 


Sagatavoja:
Viktorija Šembele
LR Iekšlietu ministres padomniece
Tālr. 67829044
Mob. 29468106
E-pasts: viktorija.sembele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ