IeM: valsts funkciju izvērtēšana veikta neprofesionāli un tai nav tālākā pielietojuma

02.09.2010

Izvērtējot valsts funkciju auditoru ziņojumu par iespējām taupīt iekšlietu sistēmā, Iekšlietu ministrija (IeM) kategoriski iebilst pret izteiktajiem priekšlikumiem un norāda uz to, ka iekšlietu joma ir tā, kurā iepriekšējā gadā jau veiktas visas nepieciešamās strukturālās reformas un visi iespējamie samazinājumi jau veikti.


IeM uzskata, ka audits veikts neobjektīvi un neprofesionāli, nevērtējot funkcijas pēc būtības, bet pēc vienādiem nosaukumiem, piemēram, piedāvāts visus arhīvus apvienot zem vienas institūcijas, neņemot vērā, ka arhīvu funkcijas būtiski atšķiras. Nav iespējams apvienot Kultūras ministrijas arhīvus ar krimināllietu arhīviem. Tāpat nav iespējams apvienot pašvaldības policijas funkcijas ar valsts policijas funkcijām, jo nav prakses, ka pašvaldības budžets tiktu lietots valsts funkciju veikšanai un otrādi.

Auditoru ziņojumā nav ņemts vērā ekspertu viedoklis, kā arī iepriekšējo reformu rezultāti un vērtējumi. IeM uzskata, ka auditoru grupa veikusi darba imitāciju, skaidri zinot, ka neviens no ieteikumiem praktiski dzīvē nav realizējams un tā vienīgās sekas ir uztraukuma radīšana sabiedrībā un nozarēs strādājošajos.

Iekšlietu ministrija piedāvā valsts budžeta ietaupījumu veikt uz Valsts kancelejas likvidācijas rēķina, kas gadā sastāda aptuveni 2 miljonus latu, jo šī struktūra ir vienīgā, kura joprojām dublē citu valsts institūciju funkcijas.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ