IEM valsts sekretāre Ilze Pētersone tikusies ar bijušo Austrijas federālo iekšlietu ministru Ernstu Štraseru

02.09.2010

Šodien, 2. septembrī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātu,  bijušo Austrijas federālo iekšlietu ministru Ernstu Štraseru (Ernst Strasser).


Tikšanās laikā valsts sekretāre un EP deputāts pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar Latvijas pieredzi pēc pievienošanās Šengenas telpai, kā arī Latvijai  piešķirto Eiropas Savienības(ES) finanšu līdzekļu izlietojumu ES ārējās robežas stiprināšanai. E. Štrasers atzinīgi novērtēja ES ārējo robežu, jo būdams Austrijas federālais iekšlietu ministrs 2004.gadā savas vizītes laikā Latvijā bija apmeklējis Latvijas austrumu robežu un klātienē pārliecinājies par ES austrumu robežas izbūvi.
Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi saistībā ar Šengenas informācijas sistēmas funkcionalitāti, kā arī tika skaidrota Latvijas pozīcija SIS II (Šengenas informācijas sistēmas otrās paaudze) izveidē.
Tikšanās noslēgumā valsts sekretāre informēja EP deputātu par legālās un nelegālās migrācijas tendencēm Latvijā, un uzsvēra ES mazo dalībvalstu sadarbības būtisko nozīmi kopīgi risinot ES darba kārtībā aktuālos jautājumus.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ