Pastiprinās cīņu pret darbaspēka ekspluatāciju

08.09.2010

Šī gada 7.septembrī Iekšlietu ministrijā notika sanāksme par darbaspēka ekspluatācijas (vienas no cilvēku tirdzniecības formām) jautājumiem. Sanāksmē piedalījās cilvēku tirdzniecības apkarošanas un prevencijas eksperti no Ģenerālprokuratūras, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Ārlietu ministrijas, Labklājības ministrijas un biedrības „Patvērums „Drošā māja””, kā arī iestādēm, kas līdz šim netika iesaistītas cilvēku tirdzniecības apkarošanā un novēršanā - Valsts darba inspekcijas un Nodarbinātības valsts aģentūras.


Sanāksmes laikā dalībnieki vienojās par vienotas darbaspēka izpratnes nepieciešamību, izstrādājot aktuālākus kritērijus darbaspēka ekspluatācijas identificēšanai praksē,  pastiprinātas uzmanības pievēršanu iespējamo darbaspēka upuru atklāšanā, kā arī par sadarbību starp iestādēm attiecībā uz informācijas sniegšanu gan potenciāli iespējamam upurim, kas dodas darbā uz ārvalstīm, gan  darbaspēka ekspluatācijā cietušajam.

Līdz šim par darbaspēka ekspluatācijas aktualitāti Latvijā plašākas diskusijas ir notikušas 2010.gada 21.jūnija konferencē  „Valsts un NVO sadarbība cilvēku tirdzniecības mazināšanā”, kā arī Iekšlietu ministrijas „Programmas cilvēku tirdzniecības novēršanai 2009.–2013.gadam” īstenošanas darba grupas sanāksmes ietvaros.

Pagaidām Latvijā par darbaspēka ekspluatāciju (Krimināllikuma 154.1 pants) ir ierosināta tikai viena lieta, kas pašlaik atrodas tiesvedības procesā. Par minēto  pārkāpumu atkarībā no kvalifikācijas ir paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Sagatavoja:
Māris Zariņš
LR Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ