gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

IeM valsts sekretāre pauž Latvijas nostāju patvēruma politikas jautājumos

13.09.2010

Šodien, 13. septembrī, kā arī 14. septembrī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone piedalās ministru konferencē „Kvalitāte un efektivitāte patvēruma procesā”, kas notiek Beļģijā, Briselē. Beļģijas prezidentūras organizētās ministru konferences ietvaros tiek diskutēts par tādiem jautājumiem kā Eiropas iekšējā solidaritāte, Eiropas patvēruma atbalsta biroja turpmākā attīstība, patvēruma meklētāji ar īpašām vajadzībām.


I.Pētersone norāda, ka šobrīd esošais un apspriežamais normatīvais regulējums ir pietiekošs pamats vienotas un saskaņotas Eiropas vienotās patvēruma sistēmas pastāvēšanai, tomēr daudz lielāka uzmanība ir jāvelta praktiskajai sadarbībai, lai palielinātu efektivitāti patvēruma procesā.

„Mums ir jāatrod balanss starp normatīvo regulējumu un praktisko sadarbību, pirmkārt jau labās pieredzes un informācijas apmaiņas jomā, lai rastu atbilstošāko risinājumu, ievērojot nacionālās īpatnības un situāciju katrā dalībvalstī. Praktiskās sadarbības jomā līdztekus informācijas un labās prakses apmaiņai īpaši ir jāizceļ vienotas apmācības nozīme, lai panāktu vienotu izpratni un saskaņotus lēmumus visās dalībvalstīs. Šajā jautājumā ceram, ka pēc iespējas ātrāk savu darbu uzsāks Eiropas patvēruma atbalsta birojs, kas varēs sniegt būtisku ieguldījumu šajā procesā,” atzīst I. Pētersone. 

Latvija uzskata, ka attiecībā uz Eiropas patvēruma atbalsta biroja darbību, uzmanība jāpievērš dalībvalstu praktiskās sadarbības stiprināšanas pasākumiem. Uzsvars būtu jāliek uz aktivitātēm, kas saistītas ar informācijas apmaiņu, atbalstu apmācību organizēšanai dalībvalstu pārvaldes iestāžu, tiesu un tribunālu pārstāvjiem, kā arī par patvērumu jomu atbildīgo iestāžu dienestu darbiniekiem.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ