Iekšlietu ministrijā notiks Sabiedrības konsultatīvās drošības padomes sēde

15.09.2010

Rīt, 16. septembrī Iekšlietu ministrijā notiks iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces vadītā IeM Sabiedrības konsultatīvās drošības padomes(SKDP) sēde, kurā tiks skatīts jautājums par sadarbības līgumu parakstīšanas gaitu starp detektīviem un procesa virzītājiem(izmeklētājiem), par iespējamo risinājumu elektronisko sakaru tīklu infrastruktūras zādzību novēršanā, kā arī par nelikumīgiem televīzijas pakalpojumu pieslēgumiem.


Sēdē tiks pārrunāts arī „Latvijas Interneta asociācijas” piedāvātais instrukcijas projekts, kas precizē kārtību kādā tiesībsargājošās iestādes  pieprasa informāciju no interneta pakalpojumu sniedzējiem.

Tāpat plānots pieņemt lēmumu par padomes locekļu rotāciju. Kā padomes locekļi vēlmi darboties ir izteikušas nevalstiskās organizācijas: „Resursu centrs sievietēm "Marta””; Sieviešu tiesību institūts;  „Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”; Latvijas Vecāku apvienība “VISI”; Latvijas Robežsargu asociācija; Latvijas Automoto biedrība un Latvijas Sarkanais krusts.

IeM SKDP ir pastāvīga koleģiāla konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību iekšlietu politikas veidošanā un īstenošanā. Padomes darbība ir balstīta uz likumības, dalībnieku līdztiesības un koleģiālas lēmumu pieņemšanas principiem un padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs. SKDP ietvaros darbojas trīs darba grupas: .„Apsardze, detektīvdarbība, apdrošināšana un informatīvais darbs”; "Ugunsdrošība un civilā aizsardzība"; „Finansējuma piesaiste NVO darbības veicināšanai drošības jomā”.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 

 

 


Atpakaļ