Nosaka valsts augstāko amatpersonu apziņošanas kārtību valsts apdraudējuma gadījumā

28.09.2010

Šodien, 28. septembrī Ministru kabinets(MK) atbalstījis jauna instrukcijas projekta "Kārtība, kādā valsts augstākās amatpersonas apziņojamas valsts apdraudējuma gadījumā un par ārkārtas notikumiem valstī" pieņemšanu. Savukārt iepriekšējā kārtība, kādā valsts varas un pārvaldes institūciju augstākās amatpersonas apziņojamas valsts apdraudējuma gadījumā, tiek atzīta par spēku zaudējušu.


Jaunais instrukcijas projekts nosaka apziņojamo amatpersonu saraksta izveidošanu, uzturēšanu un lēmuma pieņemšanu par apziņošanu valsts apdraudējuma gadījumā. Paredzēts, ka apziņojamo amatpersonu saraksta izveidi un uzturēšanu nodrošinās Krīzes vadības padomes sekretariāts.

Lēmumu par amatpersonu apziņošanu un apziņojamo amatpersonu loku pieņem Ministru prezidents, kurš dod uzdevumu Ministru prezidenta biroja vadītājām vai Krīzes vadības padomes sekretariāta vadītājām nodrošināt apziņošanu. Projektā noteikti apziņotāju un amatpersonu pienākumi, apziņošanas kārtība par ārkārtas notikumiem valstī, kā arī kritēriji, atbilstoši kuriem nepieciešams veikt Ministru prezidenta informēšanu par minētajiem notikumiem.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ