MK atbalsta Aizsardzības ministrijas nekustamā īpašuma nodošanu Iekšlietu ministrijai

12.10.2010

Šodien, 12. oktobrī Ministru kabinets(MK) pieņēma MK rīkojuma projektu „Par nekustamā īpašuma  Ostas ielā 33, Ventspilī, nodošanu Iekšlietu ministrijas valdījumā”. Šajā ēkā Iekšlietu ministrija plāno izvietot Valsts policijas un Valsts robežsardzes Ventspils struktūrvienības.


Ēka Ostas ielā 33 izvēlēta, jo tā ir ģeogrāfiski izdevīgā vietā (pilsētas centrā), tā būs iedzīvotājiem daudz vieglāk un ērtāk sasniedzama. Papildus, ēka Ostas ielā 33 ir daudz ātrākā laika posmā piemērojama VP vajadzībām. VP Ventspils iecirknis daļā no telpām varēs ievākties uzreiz bez remontdarbu veikšanas, un nelieli rekonstrukcijas darbi būs nepieciešami tikai, lai esošās telpas pielāgotu izolatora vajadzībā.

VP Ventspils iecirknis šobrīd strādā no pašvaldības nomātās telpās, kuras ir nolietotas un darba apstākļiem nepiemērotas, turklāt šo telpu nomas līgums beidzas šī gada nogalē. Savukārt, pēc VRS veiktajām strukturālajām reformām, VRS Ventspils pārvaldei vairs nav nepieciešamas tik plašas telpas, līdz ar to pieņemts lēmums abus dienestus Ventspilī izmitināt vienā ēkā.

 „Iekšlietu ministrijas un dienestu budžeta lielāko daļu veido atalgojums, tāpēc mūsu vienīgā iespēja, kā samazināt izdevumus, nesamazinot algas, ir samazināt administratīvās izmaksas dienestos, īpaši tās, kas saistītas ar telpu nomu un uzturēšanu. Valsts policijas Ventspils iecirknim un Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldei pārceļoties uz jaunajām telpām, tiks samazināti administratīvie izdevumi un darbinieki tiks nodrošināti ar darbam daudz piemērotākām telpām nekā šobrīd,” norāda iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Lai nekavētu VP Ventspils iecirkņa pārcelšanos uz darbam piemērotākām telpām, IEM jau veic visus nepieciešamos priekšdarbus. Plānots, ka VP Ventspils iecirkņa pārcelšanās uz jaunajām telpām tiks pabeigta 2011.gada aprīlī.

Savukārt, Valsts robežsardzei paredzētā ēkas daļa šobrīd nav piemērot VRS vajadzībām, jo iepriekš tur atradās kazarmas, noliktavas un tehniskās telpas, tāpēc tiks veikti nepieciešamie remontdarbi un pārbūves darbi. VRS Ventspils pārvaldes pārcelšanās uz Ostas ielu 33 ir plānota līdz nākamā gada oktobrim. 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ