Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomē pārrunā grozījumus Dienesta gaitas likumā

13.10.2010

Šodien, 13. oktobrī Iekšlietu ministrijā (IEM) notika pirmā Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomes sēde, kurā klātesošie pārrunāja IEM izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā”.


Likumprojekts paredz, ka Drošības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāju amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs. Tāpat likumprojektā ir noteikts IEM dienestu vadītāju amatu kandidātu  nepieciešamais izglītības līmenis.

„Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums” šobrīd nereglamentē formas tērpa lietošanas noteikumus pēc amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm atvaļināšanas, tāpēc, lai šo jomu sakārtotu, likumprojekts paredz atrunāt nosacījumus, pie kuriem atvaļinātai amatpersonai ir tiesības valkāt svētku (parādes) formas tērpu. Bez tam, likumprojekts paredz noteikt papildu pamatojumu atvaļināšanai no dienesta.

Sēdes laikā klātesošie tika iepazīstināti ar Funkciju vērtēšanas darba grupas ziņojumu par „Funkciju izvērtēšanas darba grupas priekšlikumiem par valsts budžeta finansētu funkciju izvērtēšanu”. Tika secināts, ka piedāvātais līdzekļu samazinājums ne vienmēr ir bijis pamatots. Klātesošie bija vienisprātis, ka domājot par nākošā gada budžeta veidošanu, iekšlietu jomā nav pieļaujams turpmāks līdzekļu samazinājums.

Tika pārrunāti arī citi aktuāli jautājumi, piemēram, par Valsts policijas štatu komplektēšanu, sociālajām garantijām un autotransporta izmantošanu.

Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadome(apakšpadome) ir Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) institucionālās sistēmas sastāvdaļa, kuru uz paritātes pamatiem veido valdības (Iekšlietu ministrija), Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) izvirzītie pārstāvji.

Ņemot vērā to, ka uz sēdi nebija ieradušies LDDK nominētie pārstāvji, kvoruma trūkuma dēļ apakšpadomes sēdē nekādi lēmumi netika pieņemti.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ