Pārrunā Igaunijas pieredzi, apvienojot policiju un robežsardzi

15.10.2010

Šodien, 15. oktobrī, trīspusējās Baltijas valstu iekšlietu ministru tikšanās laikā Tallinā, delegācijas iepazinās ar Igaunijas pieredzi, reformējot iekšlietu sistēmu un izveidojot vienotu Policijas un robežsardzes pārvaldi.


Kā norāda iekšlietu ministre Linda Mūrniece: „Tā ir laba pieredze, ko ieguvām. Šāda mēroga strukturālās reformas ir realizējamas tikai vairāku gadu garumā un to ieguvumi ir novērtējami tikai pēc vairākiem gadiem. Kā norāda Igaunijas kolēģi, šobrīd par reformas pozitīvajiem ieguvumiem ir uzskatāma labāka dienestu pieejamība, darbības efektivitāte un vienota apmācība.” Līdzās tam reformu rezultātā Igaunijā ievērojami samazināts atbalsta funkciju īpatsvars, taču drošību un kārtību nodrošinošo speciālistu personālsastāvs skarts minimāli. Ietaupījums, kas iegūts apvienojot un samazinot atbalsta funkciju īpatsvaru, ļauj vairāk resursus ieguldīt ikdienas sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.

Igaunijas iekšlietu sistēmas reformas process tika uzsākts jau 2007.gadā un jaunā Igaunijas iekšlietu sistēma sāka darboties 2010.gada 1.janvārī, kad vienotā Policijas un robežsardzes pārvaldē tika apvienota Policija pārvalde, Pilsonības un migrācijas pārvalde un Robežsardze.
Kā jau iepriekš tika ziņots no trešdienas, 13.oktobra, līdz šodienai, 15.oktobrim, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinās trīspusējā Baltijas valstu iekšlietu ministru tikšanās. Tikšanās laikā tiek pārrunāti aktuālie trīspusējās sadarbības jautājumi, kā arī ar informācijas tehnoloģijām saistītie jautājumi.

Tāpat iekšlietu ministri pārrunāja Igaunijas pieredzi transporta kustības organizēšanā pār Igaunijas un Krievijas robežu, apmeklēja Järva-Jaani Ugunsdzēsības muzeju, Igaunijas iekšlietu ministriju un Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldi.

Latvijas delegāciju pārstāv iekšlietu ministre Linda Mūrniece, valsts sekretāre Ilze Pētersone un Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Valdis Voins.

Lietuvas delegāciju pārstāv Lietuvas iekšlietu ministrs Raimundas Palaitis, iekšlietu ministra vietnieks Mindaugas Ladiga un Sabiedriskās drošības politikas departamenta direktors Tomas Žilinskas.

Igaunijas delegāciju pārstāv iekšlietu ministrs Marko Pomerants, valsts sekretārs Marts Krafts un Sabiedrisko un starptautisko attiecību departamenta padomniece starptautisko attiecību jautājumos Margita Maksimova.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ