Nosaka pirotehnikas izstrādājumu drošuma prasības

19.10.2010

Šodien, 19. oktobrī, Ministru kabinets(MK) atbalstījis Iekšlietu ministrijas(IEM) iesniegto MK noteikumu projektu „Pirotehnisko izstrādājumu drošuma pamatprasības un piemērojamie standarti, atbilstības novērtēšanas un marķēšanas kārtība un akreditējamajai institūcijai izvirzāmās prasības”.


Jaunie noteikumi nodrošinās, ka iegādātie pirotehniskie izstrādājumi ir lietotājam droši, ja tiek ievēroti to izmantošanas drošības noteikumi, ko apliecinās CE atbilstības marķējums. Pēc marķējuma būs iespējams noteikt arī pirotehnisko izstrādājumu izcelsmi.

Jaunie noteikumi nosaka pirotehnisko izstrādājumu drošuma pamatprasības, piemērojamos standartus, atbilstības novērtēšanas un marķēšanas kārtību, kā arī akreditējamajai institūcijai izvirzāmās prasības saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2007.gada 23.maija Direktīvas 2007/23/EK prasībām.
Latvijā šobrīd nav akreditētas institūcijas (laboratorijas), kas varētu veikt pirotehnisko izstrādājumu atbilstības novērtēšanu. Komersantiem, kas vēlēsies ražot pirotehniskos izstrādājumus, atbilstības novērtēšana būs jāveic citās ES dalībvalstīs (attiecīgas laboratorijas ir piemēram, Zviedrijā, Čehijā, Vācijā). Izmaksas, kas saistītas ar pirotehniskā izstrādājuma atbilstības novērtēšanu, sedz ražotājs.

Kontroli, vai pirotehnisko izstrādājumu noliktavās un tirdzniecības vietās tiek glabāti un realizēti pirotehniskie izstrādājumi, kuriem veikta atbilstības novērtēšana, nodrošinās Valsts policija, veicot komercdarbības kontroli līdzšinējā kārtībā. Ja pirotehniskie izstrādājumi tiks ievesti no trešajām valstīm, CE atbilstības marķējuma esamību kontrolēs muitas iestādes. Pirotehnisko izstrādājumu aprites kontroli nodrošinās arī citas institūcijas savas kompetences ietvaros.

Šobrīd valstī ir viens komersants, kas saņēmis speciālo atļauju (licenci) pirotehnisko izstrādājumu (uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu) izgatavošanai un 56 komersanti, kas nodarbojas ar uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu tirdzniecību.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ