Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu vadītājus amatā iecels uz pieciem gadiem

22.10.2010

Vakar, 21.oktobrī Valsts sekretāru sanāksmē(VSS) izsludināts Iekšlietu ministrijas(IEM) izstrādātais likumprojekts „Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā”( Dienesta gaitas likumā).


Likumprojekts nosaka IEM sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes(iestāde) vadītāja iecelšanu amatā uz noteiktu termiņu – pieciem gadiem, kā arī iespēju atkārtoti pagarināt šo termiņu. Drošības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāju amatā uz pieciem gadiem iecels attiecīgais ministrs. Jāatgādina, ka šobrīd nevienam no IEM iestāžu vadītājiem nav noteikts termiņš, uz cik ilgu laiku viņu ieceļ šajā amatā.

Uz iestāžu vadītāju amatiem varēs kandidēt tikai amatpersonas no vecāko vai augstāko virsnieku sastāva, kuru izdienas laiks IEM sistēmā nav mazāks par desmit gadiem.

Likumprojekts arī nosaka atvaļināto amatpersonu – virsnieku tiesības valkāt svētku (parādes) formas tērpu valsts svētku, atceres vai atzīmējamo dienu pasākumos, IEM sistēmas iestādes vai tās struktūrvienības pasākumā, kā arī citā pasākumā Latvijā vai ārvalstīs, kurā piedalās attiecīgās iestādes amatpersonas.

Tāpat tiek noteikta iespēja atvaļināt no dienesta amatpersonu sakarā ar neatbilstību amatam, ja nav cita amata, ko amatpersonai piedāvāt, un, kura prasībām tā atbilst.

Likumprojektā arī tiek paredzēta iespēja pārcelt amatpersonu citā amatā sakarā ar neievēlēšanu atkārtoti akadēmiskā personāla amatā, kā arī iespēju atvaļināt no dienesta amatpersonu sakarā ar neievēlēšanu atkārtoti akadēmiskā personāla amatā, ja amatpersona nepiekrīt pārcelšanai citā amatā vai ja nav cita amata, ko amatpersonai piedāvāt un kura prasībām amatpersona atbilst.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ