IEM ar arodbiedrībām un darba devējiem pārrunās izmaiņas Dienesta gaitas likumā

27.10.2010

Rīt, 28. oktobrī Iekšlietu ministrijā (IEM) notiks Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomes sēde, kuras dienaskārtībā ir Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais likumprojekts „Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā”.


Likumprojekts paredz, ka Drošības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāju amatā uz pieciem gadiem ieceļ attiecīgais ministrs. Tāpat likumprojektā ir noteikts IEM dienestu vadītāju amatu kandidātu  nepieciešamais izglītības līmenis.

„Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums” šobrīd nereglamentē formas tērpa lietošanas noteikumus pēc amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm atvaļināšanas, tāpēc, lai šo jomu sakārtotu, likumprojekts paredz atrunāt nosacījumus, pie kuriem atvaļinātai amatpersonai ir tiesības valkāt svētku (parādes) formas tērpu. Bez tam, likumprojekts paredz noteikt papildu pamatojumu atvaļināšanai no dienesta.

Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadome(apakšpadome) ir Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) institucionālās sistēmas sastāvdaļa, kuru uz paritātes pamatiem veido valdības (Iekšlietu ministrija), Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) izvirzītie pārstāvji.

 


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ