VUGD ir neizpratnē par pārmetumiem iekšlietu ministrei

27.10.2010

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir neizpratnē par Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības (LAPA) izteiktajiem pārmetumiem iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei.


Tieši Lindas Mūrnieces laikā dienests saņēma vislielāko atbalstu, tāpēc tas augsti vērtē ministres darbu un neuzskata, ka šie pārmetumi būtu pamatoti. Tieši ministres sekmīgais darbs valdībā ir ļāvis dienestam saglabāt tādu budžeta finansējumu, kas nodrošina tā spējas sekmīgi pildīt likumdošanā noteiktās funkcijas. "VUGD ir Iekšlietu ministrijas padotības iestāde, kas pilda vadības dotos uzdevumus, un nav pieņemams, ka kāds mūsu vārdā sniedz šādu publisku informāciju", tā VUGD priekšnieks ģenerālis Ainars Pencis.

Tā, piemēram, ar ministres atbalstu pēdējā pusotra gada laikā VUGD ir veiksmīgi piedalījies dažādos starptautiskos projektos. Šobrīd dažādās attīstības stadijās atrodas septiņi šādi projekti. Veiksmīgi attīstās divi Latvijas-Lietuvas divpusējie pārrobežu sadarbības projekti. To ietvaros starp Jelgavas-Šauļu un Bauskas-Paņevežas glābšanas dienestiem veidojas sadarbība pieredzes apmaiņā par ārkārtas situācijām, reaģēšanas un taktiskajos jautājumos, kā arī norisinās kopējas mācības. Abu minēto projektu ietvaros jau šobrīd tiek papildināta glābšanas dienesta materiāli tehniskā bāze ar speciālo tehniku un aprīkojumu. Sabiedriski nozīmīgs ir arī Latvijas-Igaunijas pārrobežu sadarbības projekts „Brīvprātīgā ugunsdzēsēju darba un ugunsdrošības jautājumu aktualizēšana", kas paredzēts sabiedrības informēšanai un izglītošanai ugunsdzēsības jomā.
 
VUGD darbinieki pēdējo gadu laikā ir devušies dažādās misijās, kas nebūtu iespējams bez Iekšlietu ministrijas un ministres atbalsta. Līdzās tam, neskatoties uz ekonomisko krīzi, ir atrasts risinājums, kā uzbūvēt Cēsīs jaunu depo, jo esošais jau sen vairs nav darbam piemērots.

Esam gandarīti par paveikto, kas nebūtu iespējams bez labas sadarbības ar iekšlietu ministri, viņas spēju izprast dienesta vajadzības un palīdzēt ar risinājumu.

 

Sagatavoja:
Inese Veisa
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
mob.26655399
inese.veisa@vugd.gov.lv


Atpakaļ