Kravu plūsmas organizēšanai Terehovā meklēs ilgtermiņa risinājumu

27.12.2010

Pirmdien, 27. decembrī, iekšlietu ministre Linda Mūrniece kopīgi ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu apmeklējot Latvijas – Krievijas robežkontroles punktu Terehovā, vienojās, ka šajā pirmssvētku laikā gan Latvijas, gan Krievijas pusē robežkontroles punkti strādās pastiprinātā režīmā.


„Savukārt, 2011. gada martā Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijā ceram vienoties par Terehovas un Buročku robežkontroles punktu rekonstrukciju, jo tas ir vienīgais ilgtermiņa risinājums rindu samazināšanai uz robežas,” norāda L. Mūrniece.

Ar satiksmes ministru Uldi Auguli nākošā gada sākumā tiks meklēts risinājums, lai izveidotu papildus štata vietas rindu regulēšanai Latvijas pusē un atslogotu Valsts robežsardzes darbu.

Par iepriekš minētajiem jautājumiem Iekšlietu ministrija 2011. gada februārī plāno sagatavot informatīvo ziņojumu apstiprināšanai Ministru kabinetā.

L. Mūrniece Terehovas apmeklējuma laikā tikās ar robežkontroles punktā strādājošajiem Latvijas un Krievijas robežsargiem un muitas darbiniekiem, robežsardzes Ludzas pārvaldes priekšnieku Arvīdu Liepiņu, lai klātienē pārliecinātos par to, vai ir izdarīts viss iespējamais efektīvai kravu plūsmas organizēšanai. Terehovas robežkontroles punktu apmeklēja arī satiksmes ministrs Uldis Augulis, Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs un Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Jau ziņots, ka L. Mūrniece bija uzdevusi Valsts robežsardzes priekšniekam pievērst īpašu uzmanību kravu plūsmas organizēšanai, lai gada nogalē nodrošinātu nepieciešamo pasākumu realizēšanu rindu samazināšanai uz robežas.

Aicinājumu šai problēmai pievērst uzmanību Latvijas valsts prezidenta Valda Zatlera vizītes laikā Krievijā Iekšlietu ministrijai izteicis arī Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins.

Šodien plkst. 13:00 Terehovas robežkontrole punktā izbraukšanu no Latvijas gaidīja 620 kravas automašīnas, bet plkst. 15:00 - 580 kravas automašīnas.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ