Iekšlietu ministrijas dienesti palīdz bez elektrības palikušajām mājsaimniecībām

01.01.2011

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece informē, ka no brīvdienām atsaukti Iekšlietu ministrijas dienestu - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta(VUGD), kā arī Valsts robežsardzes(VRS) darbinieki, lai sniegtu palīdzību a/s “Latvenergo” bez elektrības palikušo mājsaimniecību problēmas risināšanā. Pēc pēdējām VUGD rīcībā esošajām ziņām, bez elektrības stiprā sniega dēļ Latvijā ir palikušas ap 65 000 mājsaimniecību.


Jau kopš 30. decembra vakara VRS darbinieki snieguši palīdzību Daugavpils reģionā, kur izveidojusies īpaši sarežģīta situācija un "Latverenrgo" lūdzis VRS atbalstu teritorijas apsekošanā. VRS priekšnieks Normunds Garbars informē, ka robežsargi palīdz gan ar saviem cilvēku resursiem, gan tehniku - sniega motocikliem. Vakar palīdzība sniegta Madonas, Preiļu, Rēzeknes, Ludzas apkārtnē, bet šodien papildus cilvēki nepieciešami arī Daugavpils, Viļakas, Krāslavas apkārtnē. Nepieciešamie VRS darbinieki tiek atsaukti no brīvdienām, jo uz robežas strādājošo robežsargu skaits netiek samazināts. Savukārt VUGD sniedz savu palīdzību uz elektrolīnijām sakritušo koku novākšanā.

Par Iekšlietu ministrijas iestāžu atbalstu energoapgādes problēmu risināšanā iekšlietu ministre kā atbildīgo koordinatoru ir nozīmējusi VUGD priekšnieka vietnieku Aldi Lieljuksi.

A. Lieljuksis informē, ka elektroapgādes problēmas tiek risinātas piesaistot arī Nacionālo bruņoto spēku tehniku, jo biezās sniega kārtas dēļ “Latverenrgo” elektrolīniju apsekošanu spēj veikt tikai ar sniega motocikliem vai bruņu transportieriem.

Uzmanību masu medijiem! Par Iekšlietu ministrijas dienestu sniegto atbalstu elektroapgādes problēmu risināšanas jautājumos plašāku informāciju iespējams saņemt sazinoties ar Aldi Lieljuksi(mob. 29407302).

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ