Izdoti jauni pirotehnikas izstrādājumu glabāšanas, realizācijas, iegādāšanās, pārnēsāšanas, pārvadāšanas, ražošanas un izmantošanas noteikumi

22.03.2011

Otrdien, 22. martā Ministru kabinetā(MK) izdoti MK noteikumi „Uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu glabāšanas, realizācijas, iegādāšanās, pārnēsāšanas, pārvadāšanas, ražošanas un izmantošanas noteikumi un pirotehnisko pakalpojumu sniegšanas kārtība”.


Noteikumos paredzēta uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu glabāšanas kārtība noliktavās un veikalu glabātavās, realizācija vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā, iegādāšanās, pārnēsāšanas un pārvadāšanas kārtība, kā arī uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu ražošanas nosacījumi un pirotehnisko pakalpojumu sniegšanas kārtība.

Noteikumos pamatā saglabāta līdzšinējā kārtība, to precizējot un mazinot atsevišķus birokrātiskus šķēršļus, veicot papildu atsevišķu profesionālai izmantošanai paredzēto uguņošanas ierīču uzskaiti, kā arī atvieglojot saskaņojumu saņemšanas procedūras, veicot pirotehnisko pakalpojumu sniegšanu pasākumos, kas nav publiski pieejami un nav apjomīgi. 

Atšķirībā no līdzšinējā regulējuma noteikumos paredzēta iespēja uguņošanas ierīces un skatuves pirotehniskos izstrādājumus vienā noliktavā glabāt vairākiem komersantiem.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ