Iekšlietu ministrijas vadība tiekas ar Eiropas Policistu arodbiedrību konfederācijas pārstāvjiem

23.03.2011

Trešdien, 23.martā Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres vietniece Ingūna Aire, ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Valsts policijas priekšnieks Artis Velšs tikās ar Eiropas Policistu arodbiedrību konfederācijas (EuroCOP - European Confederation of Police) prezidentu Heinzu Kieferu un citiem EuroCOP delegācijas pārstāvjiem.


Tikšanās laikā puses pārrunāja situāciju Latvijas iekšlietu sistēmā un Latvijas spēju nodrošināt drošību nacionālajā un Eiropas Savienības līmenī.

H. Kīfers informēja par vizītes laikā Latvijā gūtajiem iespaidiem un sarunā pauda nostāju, ka ekonomisko grūtību skarto valstu drošības situācija ir aktuāls jautājums Eiropas Savienības līmenī, un Eiropas Policistu konfederācija aktualizē šo jautājumu sarunās ar Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu.

Ministru prezidents tikšanās laikā informēja, ka iekšlietu sistēmā šobrīd tiek turpinātas strukturālās reformas, un no tām ietaupītie līdzekļi tiks novirzīti policistu algu palielināšanai.

H. Kīfers sarunā informēja par sadarbību ar Latvijas policistu arodbiedrību un vēlmi atbalstīt Latviju, lai ekonomisko grūtību laikā tā turpinātu nodrošināt valsts drošību un pildīt Šengenas zonas prasības. Tāpat H. Kīfers aicināja iesaistīt arodbiedrības jaunu reformu izvērtēšanā, kā arī piedāvāja Eiropas Policistu konfederācijas atbalstu Eiropas Savienības institūcijās par iespējamu papildu finansējuma piešķiršanu iekšlietu sistēmai ekonomiskās krīzes skartajās valstīs.


Atpakaļ