L.Mūrniece: Vēl viens „paldies” vēl vienam ģenerālim

30.03.2011

Pusgada laikā notiek jau otrā sanāksme, kurā atvadāmies un sakām „paldies” ģenerālim, kurš dodas pensijā .... Šorīt savā pēdējā operatīvajā sanāksmē piedalījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis.


Lai arī A.Penča lēmums doties pensijā, man bija pārsteigums, tomēr tas ir izprotams. Divpadsmit gadi vadošā amatā, kad katru dienu un katru stundu tev ir jābūt gatavam pieņemt atbildīgus lēmumus, no kuriem var būt atkarīgas cilvēku dzīvības, nav viegli...

A.Pencis savus amata pienākumus sāka pildīt 2005.gada nogalē. Šo gadu laikā piedzīvojis vairākus traģiskus ugunsgrēkus, veicis smagu dienesta budžeta samazinājumu un visaptverošas reformas 2009.gadā, bet tajā pašā laikā ir spējis noturēt dienesta darba kvalitāti augstā līmenī un nodrošinājis, ka ugunsdzēsēji apzinīgi un sekmīgi pilda savus pienākumus un bauda augstu sabiedrības uzticību. Tas nav viegls uzdevums nevienam no dienestu vadītājiem.

Parasti plašsaziņas līdzekļos un sabiedrībā tiek runāts par Valsts policijā veiktajām reformām un algas samazinājumu. Tomēr arī VUGD pārgāja uz darbu piecos reģionos, pat slēdza atsevišķus ugunsdzēsēju posteņus. Arī VUGD darbinieki piedzīvoja atalgojuma samazinājumu... Arī VUGD samazināja darbinieku skaitu... A.Pencis spēja panākt, ka publiskas vaimanas par samazinājumiem un reformām mēs nedzirdējām, viņš spēja izskaidrot saviem darbiniekiem šo lēmumu nepieciešamību.

A.Pencis savam pēctecim ir atstājis labu mantojumu. Dienests ir sakārtots, sekmīgi pilda savus pienākumus un tam uzticas iedzīvotāji, jo zina, ka ugunsdzēsēji vienmēr atsteigsies palīgā, vai tas būtu dzīvnieks, kas nokļuvis upē uz ledus un netiek krastā, vai cilvēks, kura dzīvību apdraud ugunsgrēks. Tomēr tas nenozīmē, ka O.Āboliņam priekšā gaidāmas vieglas dienas. Pasaule attīstās un dienestam ir jāattīstās tai līdzi, jāspēj tik galā ar jauniem izaicinājumiem un jārūpējas par ugunsdzēsēju profesionalitātes paaugstināšanu. Bet vislielākais izaicinājums jaunajam VUGD priekšniekam būs spēja saglabāt augsto sabiedrības uzticību!

Ainar, paldies tev par šiem piecarpus gadiem, kurus esi vadījis dienestu. Un labi vadījis... Paldies, ka esi atradis sevī spēku un drosmi īstenot nepieciešamās reformas un pieņemt sāpīgos lēmumus. Paldies par to, ka mums ir dienests, kas vienmēr būs klāt, izdzirdot vārdu „palīgā”!


Iekšlietu ministre Linda Mūrniece

 


Atpakaļ