Iekšlietu ministrijas sakaru aparatūru aizsargās pret dabas stihiju negatīvo ietekmi

05.04.2011

Otrdien, 5.aprīlī Ministru kabineta(MK) sēdē pieņemts zināšanai informatīvais ziņojums „Par paaugstināta riska zonā esošo Iekšlietu ministrijas(IeM) sakaru aparatūras un tehnisko sistēmu apdrošināšanas iespējām pret dabas stihiju negatīvo ietekmi”.


Iekšlietu sistēmas speciālisti secinājuši, ka apdrošināšana pati par sevi negarantē iekārtu darbības nepārtrauktību un nepieciešamais finansējums iekārtu apdrošināšanai nav samērojams ar zaudējumiem, kuri varētu rasties zibensizlādes ietekmes rezultātā. Tādēļ, lai nodrošinātu to netraucētu darbību, tika ierosināts veikt šo sistēmu auditu un sakārtošanu.

Tāpat arī izskatīta iespēja Valsts robežsardzes sakaru un tehnisko sistēmu objektos nodrošināt pretzibens aizsardzības un zemējuma sistēmu auditu un pretzibens aizsardzības un zemējuma sistēmas regulāras (sezonālās) tehniskās pārbaudes.

Jautājums par pretzibens aizsardzības un zemējuma sistēmu audita un pretzibens aizsardzības un zemējuma sistēmas regulāro tehnisko pārbaužu nodrošināšanai nepieciešamo finansējumu 2012.gadā ne vairāk kā 78 000 latu apmērā un zemējuma sistēmas regulāro tehnisko pārbaužu nodrošināšanai nepieciešamo finansējumu 2013.gadā un turpmāk ik gadus ne vairāk kā 39 000 latu apmērā tiks skatīts MK 2012.gada un 2013.gada valsts budžeta projekta sagatavošanas procesā.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ