Iekšlietu ministrija noraida LDDK pausto nepieciešamību piesaistīt ārvalstu palīdzību robežapsardzībā

18.04.2011

Iekšlietu ministrija noraida Latvijas darba devēju konfederācijas(LDDK) vadītājas Elīnas Egles plašsaziņas līdzekļos paustās bažas par Latvijas nespēju nodrošināt robežapsardzību un nepieciešamību darbam Latvijas Valsts robežsardzē piesaistīt citu valstu robežsargus, kā arī noraida apgalvojumus par robežsardzes korumpētību, kas traucējot veikt robežapsardzības funkcijas.


Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone norāda, ka Valsts robežsardze(VRS) realizē Latvijas un ES ārējās robežas apsardzību atbilstoši ES standartiem. VRS funkcijas ir valsts robežas neaizskaramības nodrošināšana un nelegālās migrācijas novēršana, kā arī „zaļās” robežas uzraudzība, personu un autotransporta dokumentu kontrole robežkontroles punktos.

Līdz šim uz „zaļās” robežas aizturētās kontrabandas apjoms nav bijis ievērojams, salīdzinot ar muitas kontrolēs aizturēto kontrabandu, turklāt kontrabandas transportēšanu pāri „zaļajai” robežai lielos apmēros ir ļoti grūti realizēt, tāpēc kontrabandas apkarošana daudz lielākā mērā ir Valsts ieņēmumu dienesta un muitas kompetence, norāda I. Pētersone.

Jāatgādina, ka VRS jau šobrīd sadarbojas ar ārvalstu kolēģiem FRONTEX (Eiropas Aģentūra operatīvās sadarbības vadībai pie Eiropas Savienības dalībvalstu ārējām robežām) ietvaros – pārrobežu sadarbība tiek realizēta, piemēram, organizējot apmācības, personas datu apmaiņu, specializēto filiāļu izveidošanu, robežpārbaužu tehniskos risinājumus, kā arī piedaloties dalībvalstu kopējās operācijās uz „ārējās” ES robežas tajās dalībvalstīs, kur pastāv liels nelegālās imigrācijas risks.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ