Nosaka Valsts policijas kompetenci saistībā ar Valsts policijas koledžas pakļautību

21.04.2011

Ceturtdien, 21. martā Valsts sekretāru sanāksmē(VSS) izsludināts Ministru kabineta(MK) noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 18.janvāra noteikumos Nr.46 „Valsts policijas nolikums””.


Projekts paredz papildināt MK noteikumus „Valsts policijas nolikums” ar jaunu punktu, kas nosaka, ka Valsts policijas(VP) koledža ir VP pakļautībā, kā arī svītrot minēto noteikumu 4.punktu, kurā paredzētais regulējums jau ir atspoguļots Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā.

Ņemot vērā, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma normās  ietvertais regulējums paredz Valsts policijas priekšnieka iecelšanu un apstiprināšanu amatā un tajā ir norādes par atbilstošas izglītības nepieciešamību, kā arī noteikts izdienas ilguma minimums Iekšlietu ministrijas sistēmā, tad nav nepieciešams šādu regulējumu papildus paredzēt Ministru kabineta 2005.gada 18.janvāra noteikumu Nr.46 „Valsts policijas nolikums” 4.punktā.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ