Fotoradaru konkursa uzvarētāji informēs par ātruma mērierīču tehniskajām iespējām un rādīs paraugdemonstrējumus

02.05.2011

Piektdien, 6. maijā, plkst. 11.00 Iekšlietu ministrijas(IeM) 6. korpusa Preses konferenču zālē notiks preses konference, kurā ministrijas vadība informēs par ātruma kontroles mērierīču konkursa norises gaitu.


Savukārt, konkursa uzvarētājs - personu apvienība, kurā ietilpst AS „Vitronic Baltica”, VITRONIC Dr.-Ing.Stein Bilverarbeitungssysteme GmbH un SIA „Komerccentrs DATI grupa” iepazīstinās ar lāzera mērierīču tehnoloģiskajām iespējām un demonstrēs fotoradaru darbībā.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone atzīst, ka fotoradaru projekta īstenošana iezīmē jaunu posmu ceļu satiksmes drošības un ceļu satiksmes nelaimes gadījumu prevencijas jomā. „Fotoradaru parādīšanās uz mūsu ceļiem apliecinās Latvijas gatavību mūsdienīgiem risinājumiem satiksmes drošības uzlabošanā. Turpmāk Latvijā autobraucēju kultūru uzraudzīs ātruma fiksēšanas lāzeriekārtas, kas ļaus daudz precīzāk un efektīvāk kontrolēt braukšanas ātrumu uz ceļiem „melnajos punktos”, sasniedzot mūsu galveno mērķi - samazināt satiksmes negadījumu skaitu,” norāda I. Pētersone.

Kā rāda statistika,  Latvijā aptuveni 30% - 40%  smago ceļu satiksmes negadījumu notiek tieši  ātruma pārsniegšanas dēļ. „Lai  samazinātu šādos negadījumos cietušo un bojā gājušo cilvēku skaitu, mūsu galvenais uzdevums ir  samazināt vidējo ātrumu uz Latvijas ceļiem.  Jaunie radari būs lielisks palīgs šī mērķa  sasniegšanai,” skaidro Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš.

Ņemot vērā to, ka projekts tiek realizēts sadarbībā ar privātajiem uzņēmējiem, preses konferencē tiks skaidrota arī šīs sadarbības būtība.

 SIA „Komerccentrs DATI grupa” valdes priekšsēdētājs Aldis Gulbis norāda, ka dalība šajā projektā ir liels izaicinājums. „Lai gan Latvijas rādītāji ceļu satiksmes negadījumu skaita samazināšanā ievērojami uzlabojas, vēl joprojām ieņemam vienu no pirmajām vietām starp Eiropas valstīm negadījumu skaita ziņā. Esmu gandarīts, ka mūsu ilggadējā pieredze intergrēto komunikācijas sistēmu izveidē sniedz iespēju realizēt šādu sociāli nozīmīgu projektu”.

Par „Vitronic” ātruma mērierīču tehnoloģisko risinājumu informēs „VITRONIC GmbH” prezidents un AS „Vitronic Baltica” padomes priekšsēdētājs Dr.-Ing. Norberts Štains (Dr.-Ing. Norbert Stein). Viņš uzsver, ka lāzera tehnoloģiju izmantošana garantē mērījumu precizitāti un kvalitāti. „PoliScan Speed ir unikāla uz jaunākajām lāzera tehnoloģijām bāzēta braukšanas ātruma kontroles sistēma, kas nodrošina iespēju noteikt kustības ātrumu automašīnām, kas vienlaicīgi pārvietojas pa paralēlām joslām, kā arī nepārprotamu pārkāpēja noteikšanu gadījumos, kad pierādījuma attēlā ir fiksēti vairāki transporta līdzekļi”. Vienlaikus ražotāja pārstāvis norāda, ka līdzīgi projekti jau sekmīgi realizēti daudzās pasaules valstīs, t.sk. Vācijā, ASV, Šveicē, Austrijā, Slovēnijā, Lietuvā, Igaunijā un citās valstīs.

Preses konferencē piedalīsies pārstāvji no Iekšlietu ministrijas, Valsts policijas, VSIA „Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs”, VSIA „Latvijas nacionālais metroloģijas centrs”, AS „Vitronic Baltica”, VITRONIC Dr.-Ing.Stein Bilverarbeitungssysteme GmbH, SIA „Komerccentrs DATI grupa”.

Pēc preses konferences interesentiem būs iespēja vērot ātruma mērierīci darbībā: pārvietojamā PoliScan Speed lāzera ātruma kontroles mērierīce tiks uzstādīta Gaujas ielā (netālu no Iekšlietu ministrijas ēkas), kur tiks veikti testa ātruma mērījumi.

Uzmanību plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem!
Lūdzam savlaicīgi pieteikt savu dalību preses konferencē, sūtot pieteikumu uz e-pastu: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ