Iekšlietu iestāžu vadītājus iecels amatā uz pieciem gadiem

10.05.2011

Otrdien, 10. maijā Ministru kabinets(MK) atbalstījis likumprojektu „Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā”.


Likumprojekts paredz noteikt, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes vadītāja iecelšana amatā notiek uz noteiktu termiņu – pieciem gadiem.

Likumprojekts arī paredz svītrot Valsts policijas vadītāja amata kandidātam prasību pēc juridiskās izglītības, vienlaikus paaugstinot prasības Iestāžu vadītāju kandidātiem ar mērķi nodrošināt, ka Iestādes vadītāja amatā tiek ieceltas Amatpersonas, kurām ir dienesta pieredze un kuras pārzina dienesta specifiku.

Paredzēts noteikt atvaļināto Amatpersonu – virsnieku tiesības valkāt svētku (parādes) formas tērpu valsts svētku, atceres vai atzīmējamo dienu pasākumos, Iestādes vai tās struktūrvienības pasākumā, kā arī citā pasākumā Latvijas Republikā vai ārvalstīs, kurā piedalās attiecīgās Iestādes amatpersonas.

Precizētas arī likuma normas saistībā ar amatpersonu atvaļināšanu un pārcelšanu citā amatā, kā arī veikti redakcionāla rakstura precizējumi.
 


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 


Atpakaļ