Izveido sistēmu dzimumnoziedznieku efektīvākai uzraudzībai

17.05.2011

Lai nodrošinātu efektīvāku bērnu aizsardzību pret dzimumnoziedzniekiem, Iekšlietu ministrija(IeM) ir paplašinājusi pieeju par dzimumnoziegumiem sodītu personu reģistram. Tādi būs, piemēram, patruļpolicijas un ceļu policijas darbinieki, kuru uzdevums ir veikt preventīvus pasākumus.


Iekšlietu ministre Linda Mūrniece atzīst, ka šī sistēma ir izveidota ar mērķi uzlabot informācijas apriti starp kompetentajām institūcijām un amatpersonām un ļaus veikt efektīvus prevencijas pasākumus pret īpašu riska grupu, tas ir, personām, kurām ir piemērots papildus sods - policijas kontrole.

IeM Informācijas centra priekšnieks Jānis Rītiņš norāda, ka no 10. maija Valsts policijai ir pieejama pilnveidota Mobilās aplikācijas (MobApp) programmatūra un informācijas sistēma sniedz informāciju par šādām personu uzskaites kategorijām: Persona nodota policijas kontrolē, Nodots policijas uzraudzībā, No kriminālatbildības nosacīti atbrīvota persona un Notiesāta nosacīti ar pārbaudes laiku, personām noteiktiem ierobežojumi un Krimināllikuma pantiem, pēc kuriem personas notiesātas. „Esam gandarīti, ka ar savu tehnoloģiju palīdzību varam dot ieguldījumu dzimumnoziegumu prevencijā,” norāda J. Rītiņš.

Savukārt, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns informē, ka pieeja minētajai informācijai, konstatējot, ka persona ir tikusi sodīta par dzimumnoziegumiem vai tai ir piemērots papildus sods – policijas kontrole, ļaus policijas darbiniekiem operatīvi reaģēt, izvērtējot konkrēto situāciju un tās apstākļus. „Izveidotā sistēma sniedz policijai iespēju novērst iespējamu jaunu noziedzīgu nodarījumu, kas vērsts pret viss neaizsargāto no sabiedrības daļām – bērniem,” pauž G. Marķitāns.

Valsts policijas darbinieks, konstatējot, ka personas, kura sodīta par dzimumnoziegumiem, transportlīdzeklī atrodas nepilngadīga persona, piemēram, noskaidros iemeslus, kādēļ nepilngadīgā persona atrodas šajā transportlīdzeklī, kur dodas, kur ir vecāki, kā arī citu informāciju, kas ir būtiska, lai novērstu iespējamu jaunu noziedzīgu nodarījumu. Papildus, policijas darbinieks varēs konstatēt vai persona, kura sodīta par dzimumnoziegumiem, nepārkāpj tai noteiktos ierobežojumus vai pienākumus, piemēram, aizliegumu uzturēties noteiktās sabiedriskās vietās, u.c.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ