Vienkāršos procedūru Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusa noformēšanai

24.05.2011

Otrdien, 24.maijā, Ministru kabinets (MK) atbalstīja grozījumus likumā „Par Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijas Republikā”, kas paredz pilnveidot un vienkāršot administratīvo procedūru, kādā Latvijas nepilsoņi un trešo valstu pilsoņi var saņemt Eiropas Kopienas (EK) pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijā.


Likumprojektā paredzēts samazināt iesniedzamo dokumentu daudzumu un samazināti arī dokumentu izskatīšanas termiņi – līdz šim visi iesniegumi par statusa piešķiršanu tika izskatīti trīs mēnešu laikā, taču turpmāk šis laiks varētu tikt samazināts līdz 30 dienām, ja iesniedzējs ir Latvijas nepilsonis. Savukārt gadījumos, kad trešās valsts pilsonim nav tiesības uzturēties Latvijā visu likumā paredzēto dokumentu izskatīšanas laiku, lēmumu varēs pieņemt arī 45 dienu vai 10 darbadienu laikā.

Likumprojekts precizē arī gadījumus, kad EK pastāvīgā iedzīvotāja statusu var atteikt vai atņemt, kā arī nosaka laika posmu, kādu ES zilās kartes turētājam un viņa ģimenes locekļiem var ieskaitīt nepārtrauktās uzturēšanās laikā Latvijas Republikā. Būtiski, ka turpmāk Latvijas nepilsonim kopējā uzturēšanās laikā var ieskaitīt arī laika posmu, kurā viņš uzturējies citā Eiropas Savienības dalībvalstī, ja vien tas nav ilgāks par pieciem gadiem.

Grozījumi likumā bija nepieciešami, lai nodrošinātu visas ES normas, kas saistītas ar EK pastāvīgā iedzīvotāja statusu iegūšanas iespējām ārzemniekiem, kuri Latvijā un ES būs uzturējušies piecus gadus augsti kvalificētas nodarbinātības nolūkos.

Lai izmaiņas EK pastāvīgā iedzīvotāja statusa noteikšanas kārtībā varētu stāsies spēkā, tās vēl jāapstiprina Saeimā un likumprojektu jāizsludina Valsts prezidentam.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ