Paredz ieviest izmaiņas atbildīgo institūciju rīcībā, ja ir atrasta nezināmas izcelsmes viela vai priekšmets

26.05.2011

Ceturtdien, 26. maijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Iekšlietu ministrijas izstrādātais Ministru kabineta(MK) instrukcijas projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 5.augusta instrukcijā Nr. 12 Instrukcija par atbildīgo institūciju rīcību nezināmas izcelsmes vielas vai priekšmeta atrašanas gadījumā, ja ir aizdomas, ka tas satur sprādzienbīstamas, radioaktīvas, bīstamas ķīmiskas vai bioloģiskas vielas, kā arī, ja konstatētas terora akta pazīmes”.


MK instrukcijas projekts paredz ieviest izmaiņas sākotnējā procedūrā, kas nosaka sākotnējās reaģēšanas kārtību gadījumos, ja ir atrasta nezināmas izcelsmes viela vai priekšmets un, ja ir aizdomas, ka tas satur sprādzienbīstamas, radioaktīvas, bīstamas ķīmiskas vai bioloģiskas vielas un ir konstatētas terora akta pazīmes.

Grozījumi pēc būtības saglabā līdz šim spēkā esošo kārtību, papildinot to ar valsts aģentūras „Latvijas Infektoloģijas centrs” uzdevumiem, reaģējot iepriekšminētajos gadījumos. Ar minēto grozījumu pilnībā tiks atrisināta esošā problēma attiecībā uz sākotnējo atbildīgo institūciju reaģēšanu, saņemot informāciju.

Jaunā kārtība vēl jāapstiprina Ministru kabinetā.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 

 

 

 


Atpakaļ