Vienkāršos procedūras pilsonības zaudēšanai vai tās atjaunošanai

07.06.2011

Otrdien, 7. jūnijā Ministru kabinets(MK) apstiprinājis jaunu Latvijas pilsonības zaudēšanas un atjaunošanas dokumentēšanas kārtību, kas paredz vienkāršot administratīvās procedūras, atsakoties no Latvijas pilsonības vai atjaunojot to pēc personas lūguma, kā arī Latvijas pilsonības atņemšanas gadījumos.


Jaunā kārtība paredz, ka turpmāk iedzīvotājiem vairs nebūs jāaizpilda noteikta parauga veidlapas par atteikšanos no Latvijas pilsonības vai Latvijas pilsonības atjaunošanu, jo to varēs uzrakstīt brīvas formas iesniegumā. Tāpat arī vairs nebūs nepieciešams iesniegumam pievienot personas fotogrāfiju, jo visos gadījumos persona tiek identificēta pēc personu apliecinoša dokumenta, tādēļ fotogrāfijas pievienošana nav lietderīga.

MK noteikumos arī noteikts, ka iedzīvotāji iesniegumu par atteikšanos no Latvijas pilsonības vai tās atjaunošanu varēs iesniegt gan jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā, gan arī Latvijas diplomātiskajās vai konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs neatkarīgi no dzīvesvietas. Iesniegumu PMLP varēs nosūtīt arī pa pastu, taču tādā gadījumā parakstam noteikti būs jābūt notariāli apliecinātam.

No Latvijas pilsonības ir jāatsakās tām personām, kas ir ieguvušas citas valsts pilsonību vai kurām citas valsts pilsonība tiek garantēta. Savukārt, atjaunot pilsonību ir iespējams tajos gadījumos, ja pilsonība bijusi zaudēta vecāku vai adoptētāju izvēles, juridiskas kļūdas vai pilsonības prettiesiskas atņemšanas rezultātā.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ