Iekšlietu ministrijas dienesti aicina uz preses konferenci par drošiem Jāņiem

17.06.2011

Pirmdien, 20. jūnijā, plkst. 14.30 Iekšlietu ministrijas 6. korpusa preses konferenču zālē notiks Iekšlietu ministrijas un tās dienestu preses konference, kurā tiks sniegta informācija par drošības pasākumu ievērošanu, lai Līgo svētku svinības noritētu bez nelaimes gadījumiem.


Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs, Valsts policijas(VP) priekšnieks Artis Velšs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta(VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš informēs par iekšlietu dienestu gatavību operatīvai rīcībai svētku laikā.

VUGD informēs, kādi drošības pasākumi ikvienam iedzīvotājam svinot svētkus būtu jāievēro, lai nepieļautu ugunsgrēku izcelšanos, - atgādinās, kā pareizi iekurt ugunskuru, kā pareizi rīkoties ar grilu, kā rīkoties, ja izcēlies ugunsgrēks. Ņemot vērā to, ka šogad VUGD glābēji no ūdens izcēluši jau vairāk nekā 40 noslīkušos, VUGD arī atgādinās, kādi piesardzības pasākumi jāievēro, atrodoties ūdenī.

Valsts policija informēs par policijas darbu svētku laikā un atgādinās, kādas sekas var iestāties, ja alkohola reibumā sēžas pie transportlīdzekļu stūres, kā arī, kā parūpēties par savu un sava īpašuma drošību, pasargājot to no zagļiem.

Valsts robežsardze atgādina, ka iedzīvotājiem, kuri brīvajās dienās plāno izbraukt ārpus Latvijas ar personīgajiem auto, jārēķinās ar to, ka šajā laikā parasti pieaug automašīnu rindas uz autoceļiem Grebņevā un Terehovā uz Latvijas - Krievijas robežas.

Savukārt, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina iedzīvotājus, kuri svētku laikā plāno doties ārvalstu ceļojumos, jau savlaicīgi pārliecināties par pases derīgumu, lai pēdējā brīdī nenāktos piedzīvot vilšanos un atteikties no gaidītā ceļojuma.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ