Iekšlietu ministrija Jāņos aicina ievērot drošību un saglabāt modru prātu, dienesti strādās pastiprinātā režīmā

20.06.2011

Pirmdien, 20. jūnijā Iekšlietu ministrijā notikušajā preses konferencē tika sniegta informācija par drošības pasākumu ievērošanu, lai Jāņu svinības noritētu bez nelaimes gadījumiem.


Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs atzina, - ja vairumam iedzīvotāju Jāņi ir svētki, tad lielajiem Iekšlietu dienestiem – Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts Robežsardzei – tas ir aktīvs darba laiks, jo svētku laikā nereti notiek ar pārgalvību un ugunsdrošības neievērošanu saistīti nelaimes gadījumi.

Ministrs norādīja, ka ir uzdevis dienestiem šonedēļ strādāt pastiprinātā režīmā, lai kontrolētu situāciju uz ceļiem un palīdzētu nelaimē nonākušajiem, kā arī, lai maksimāli efektīvi organizētu kravu plūsmu uz valsts robežas. Savukārt visus iedzīvotājus ministrs aicina atcerēties par drošības pamatprincipiem un svētku laikā saglabāt modru prātu.

A. Štokenbergs arī informēja, ka tiekoties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un aizsardzības ministru Arti Pabriku ir pārrunātas sadarbības iespējas ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts mežu dienestu krīzes situācijās, piemēram, mežu ugunsgrēku gadījumā.

Valsts policijas(VP) priekšnieks Artis Velšs atgādināja, ka braucot svinēt svētkus ārpus savas dzīves vietas, ikviens tiek aicināts neaizmirst par mājokļa drošību. Policija arī aicina uzmanīties sabiedriskās vietās, kur pulcējas liels skaits cilvēku - turēt drošībā naudas maku, mājokļa un īpaši automašīnas atslēgas, jo drūzma, kas veidojas veikalos un tirgos pirmssvētku dienās, ir ļoti labvēlīga kabatas zagļu noziedzīgo nodomu īstenošanai.

Ja Jāņu laikā kādu autovadītāju vairākas reizes aptur Ceļu policijas inspektori, šoferi tiek lūgti būt iecietīgi un saprotoši. Šogad policijas darbinieki pastiprināti strādās 22. - 27. jūnijā, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumos cietušo un bojā gājušo skaitu. Pastiprināti tiks kontrolēti arī motociklisti un velosipēdisti. Īpašu uzmanību Ceļu policijas darbinieki pievērsīs ne vien valsts maģistrālajiem ceļiem, bet arī vietējas nozīmes ceļiem, kā arī vietām, kur tiek organizēti dažādi atpūtas pasākumi.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta(VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš atgādināja, ka Jāņu svinēšana nav iedomājama bez ugunskura, tādēļ arī šim svētku galvenajam atribūtam jāizvēlas tā cienīga vieta, lai tas visus apgaismo un silda, taču neko nenosvilina. Jāatceras, ka ugunskurus nedrīkst kurināt mežos, jo ir izsludināts uguns bīstamais periods. Ugunskura vietu nevajadzētu izvēlēties koku un ēku tuvumā, jāņem vērā arī vēja virziens, lai liesmas nepārmestos uz kaimiņu māju. Nebūs lieki apkārt ugunskura vietai aprakt zemi, lai uguns neizplatītos pa sauso zāli un krūmiem, kā arī jāatceras savlaicīgi atnest pie ugunskura spaini ar ūdeni - tas noderēs, ja negaidīti kaut kas aizdegas.

O. Āboliņš arī aicināja ievērot piesardzību uz ūdens, jo šogad VUGD glābēji no ūdens izcēluši jau 43 noslīkušos. Savukārt mediji un pašvaldības ir aicināti lejuplādēt un izplatīt informatīvo baneri, kas aicina būt uzmanīgiem uz ūdens: http://iem.gov.lv/lat/aktualitates/informacija_medijiem/?doc=23433 

Ja nu tomēr ir atgadījusies kāda nelaime, kas apdraud cilvēku veselību vai dzīvību, iedzīvotāji tiek aicināti nezaudēt laiku un nekavējoties zvanīt uz tālruni 112.

Valsts robežsardze atgādina, ka iedzīvotājiem, kuri brīvajās dienās plāno izbraukt ārpus Latvijas ar personīgajiem auto, jārēķinās ar to, ka šajā laikā parasti pieaug automašīnu rindas uz autoceļiem Grebņevā un Terehovā uz Latvijas - Krievijas robežas.

Savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina iedzīvotājus svētku brīvdienās izturēties vērīgi pret pasēm un neņemt tās līdzi uz svinību vietām, ja pēc šī dokumenta nav nekādas nepieciešamības. Ik gadu pēc Jāņiem un citiem nozīmīgiem svētkiem pieaug nozaudēto pasu skaits, jo nereti cilvēki svētkos lietojuši alkoholu lielos daudzumos,  atstājuši bez pieskatīšanas savas mantas un vēlāk pat īsti nevar paskaidrot, kādos apstākļos dokuments pazudis.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

Pievienotie faili


Atpakaļ