Nosaka minimālo atalgojumu augsti kvalificētajiem ārvalstniekiem

22.06.2011

Otrdien, 21. jūnijā Ministru kabinets(MK) apstiprinājis grozījumus MK 21.06.2010. noteikumos Nr.550 „Noteikumi par ārzemniekam nepieciešamo finanšu līdzekļu apmēru un finanšu līdzekļu esības konstatēšanas kārtību”.
Grozījumi paredz, ka augsti kvalificētajiem ārzemniekiem, kas vēlas strādāt Latvijā un saņemt Eiropas Savienības (ES) zilo karti, minimālajai darba samaksai būs jābūt vismaz pusotras reizes lielākai par valstī noteikto vidējo mēneša bruto darba samaksu iepriekšējā gadā.

Saskaņā ar aktuālāko Centrālās Statistikas pārvaldes publicēto informāciju vidējā mēneša bruto darba samaksa iepriekšējā gadā Latvijā ir bijusi 445 lati, tādēļ ES zilās kartes turētājiem atalgojums pēc pašreizējiem aprēķiniem nedrīkstēs būt zemāks par 667,50 latiem mēnesī.

ES Zilā karte, līdzīgi kā ASV izmantotā Zaļā karte (Green Card), dod tiesības augsti kvalificētiem un profesionāliem trešo valstu pilsoņiem iebraukt un strādāt kādā no ES dalībvalstīm, garantējot šiem darbiniekiem sociālajā un ekonomiskajā jomā līdzvērtīgas tiesības kā šīs valsts pilsoņiem. Tās galvenais mērķis ir piesaistīt augsti kvalificētu un profesionālu darbaspēka no trešajām valstīm tajās nozarēs, kur trūkst speciālistu.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ