Atbalsta grozījumus Aizturēto personu turēšanas kārtības likumā

12.07.2011

Otrdien, 12.jūlijā Ministru kabineta(MK) sēdē atbalstīts Likumprojekts, kurš paredz nodrošināt aizturētā privātuma aizsardzību apmeklējot sanitāro mezglu un novērst nevienlīdzīgu situāciju attiecībā uz apcietināto un notiesāto sarakstes kontroli īslaicīgās aizturēšanas vietās un cietumos.


Likumprojektā noteikts, ka īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā ierīko ūdensvadam pieslēgtu sanitāro mezglu, kas no pārējās telpas ir norobežots tā, lai nodrošinātu aizturētā privātuma aizsardzību, apmeklējot sanitāro mezglu.


Vienlaikus likumprojekts paredz noteikt, ka policijas darbinieks īslaicīgās aizturēšanas vietā kontrolē apcietināto un notiesāto personu saraksti, ievērojot Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā un Latvijas Sodu izpildes kodeksā noteiktos korespondences kontroles nosacījumus.


Nepieciešamība veikt grozījumus Aizturēto personu turēšanas kārtības likumā radās, jo šobrīd īslaicīgās aizturēšanas vietā, ja nepieciešams, var ievietot apcietinātās un notiesātās personas, kuru sarakste saskaņā ar Apcietinājumā turēšanas kārtības likumu un Latvijas Sodu izpildes kodeksu tiek kontrolēta, taču Aizturēto personu turēšanas kārtības likums neparedz šo personu sarakstes kontroli, līdz ar to rodas nevienlīdzīga situācija starp notiesātajām un apcietinātajām personām, kas atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā un izmeklēšanas cietumā, vai brīvības atņemšanas iestādē.


Likumprojekts tika izstrādāts ar mērķi precizēt likuma normu par īslaicīgās aizturēšanas vietā esošo sanitāro mezglu norobežošanu, kas ar Satversmes tiesas 2010.gada 20.decembra spriedumu tika atzīta par neatbilstošiem Latvijas Republikas Satversmes 95. pantam.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 


Atpakaļ