Izskata grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā

15.07.2011

Ceturtdien, 14. jūlijā Valsts sekretāru sanāksmē tika izskatīts Iekšlietu ministrijas virzītais likumprojekts "Grozījums Valsts pārvaldes iekārtas likumā".


Likumprojekts tika izstrādāts ar mērķi precizēt iestāžu sadarbības priekšmetus likumā skaidri nosakot, ka iestāžu sadarbības priekšmets var būt arī iespēja citai iestādei sniegt materiālu vai tehnisku palīdzību konkrētu pārvaldes uzdevumu veikšanā, vienlaikus paredzot iespēju kompensēt palīdzības sniegšanā radušos izdevumu no tās iestādes budžeta līdzekļiem, kurai noteikto pārvaldes uzdevumu veikšanai palīdzība tika sniegta, ja minēto pārvaldes uzdevumu veikšanai iestādes budžetā ir ieplānoti pietiekami finanšu līdzekļi.

Valsts sekretāru sanāksme neatbalstīja nepieciešamību precizēt Valsts pārvaldes iekārtas likumu, tomēr tika nolemts atbalstīt priekšlikumu, ka nepieciešams regulējums to izdevumu kompensēšanai, kas iestādēm radušies, sniedzot savstarpēju materiālu vai tehnisku palīdzību konkrētu pārvaldes uzdevumu veikšanā.

Tika nolemts, ka Valsts kanceleja sadarbībā ar Finanšu ministriju organizēs sanāksmi ar Iekšlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Finanšu ministrijas un Valsts kancelejas pārstāvju piedalīšanos, kurā Finanšu ministrija piedāvās atbilstīgāko risinājumu minētās problēmas risināšanai.Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv
 


Atpakaļ