Ministrs A.Štokenbergs kā vienu no policijas prioritātēm nosaka kontrabandas apkarošanu

05.08.2011

Ceturtdien, 4.augustā, tiekoties ar Latgales reģiona policijas pārvaldes vadību, tieslietu ministrs un iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs A.Štokenbergs kā vienu no policijas prioritātēm noteica kontrabandas apkarošanu.


Iepazīstoties ar šī gada rezultātiem akcizēto preču nelegālās aprites apkarošanas jomā, ministrs tos novērtēja atzinīgi, taču norādīja, ka darbs šajā jomā jāturpina vēl aktīvāk. Ministrs norādīja, ka ar finanšu ministru A.Vilku vienojies par nepieciešamību izveidot speciālo vienību no Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Drošības policijas un Muitas Kriminālpārvaldes, lai koordinētu darbības, kas vērstas uz kontrabandas apkarošanu.

Tikšanās laikā ministrs policistus informēja par šonedēļ pieņemtajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kas paredz piemaksu palielināšanu amatpersonu motivēšanai par tiešu smago noziegumu un organizētas noziedzības apkarošanu. Tāpat viņš norādīja, ka notiek darbs pie nostrādāto virsstundu apmaksas nodrošināšanas. A.Štokenbergs uzsvēra, ka no šā gada 1.augusta policijas struktūrvienību vadītāji varēs izvērtēt darba laika organizāciju un atsevišķiem amatiem noteikt 24 stundu maiņu.

Latgales reģiona policijas pārvaldes vadība ministru informēja par policijas rīcībā esošajām vecajām automašīnām un to slikto tehnisko stāvokli. Ministrs norādīja, ka, prasmīgi rīkojot automašīnu iepirkumu konkursu policijas vajadzībām, iespējams, daļa veco automašīnu varētu tikt aizstāta ar jaunākām arī Latgales reģionā.

Tāpat ministrs ar Latgales reģiona policijas vadību apsvēra iespēju izveidot Valsts policijas koledžas Latgales filiāles dienas nodaļu, kurā varētu apmācīt Latgales reģiona iekšlietu sistēmas iestāžu, kā arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekus.

Daugavpilī ministrs apmeklēja Kārtības policijas nodaļas Jaunbūves iecirkni, kas ir ļoti sliktā stāvoklī, un solīja darba apstākļu uzlabošanas jautājumu risināt kopīgi ar Daugavpils pilsētas domi.

Ministrs atzinīgi novērtēja Valsts robežsardzes koledžas plānu sadarbībā ar Rēzeknes augstskolu izveidot bakalaura studiju programmu. A.Štokenbergs augstu novērtēja kinoloģijas speciālistu sagatavošanu un Latvijas kinologu augsto prestižu šeit un ārvalstīs.


Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67219213
Mob: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv


Atpakaļ