Paredz izstrādāt stingrākas prasības gāzes pistoļu un arbaletu iegādē un reģistrācijā

10.08.2011

Trešdien, 10.augustā iekšlietu ministra operatīvajā sanāksmē iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs uzdeva Valsts policijai izstrādāt grozījumus Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā, kas noteiktu stingrāku kārtību gāzes pistoļu un arbaletu iegādē un reģistrācijā.
 


Projektu minētajiem likuma grozījumiem virzīs vienlaicīgi ar priekšlikumiem, kas sagatavoti, izpildot Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas uzdevumu diferencēt ieroču atļauju izsniegšanas kārtību, pastiprinot nosacījumus ieroču nēsāšanas atļauju saņemšanai, kā arī nosakot vienota atzinuma formu un saturu par personas veselības stāvokli, paredzot konkrētus ierobežojumus ieroču atļauju izsniegšanai.

Projektā paredzēts pilnveidot arī tiesisko regulējumu gāzes pistoļu (revolveru) un tādu šaujamieroču apritei, kuri derīgi šaušanai tikai ar salūtpatronām, tādejādi uzlabojot šādu ieroču aprites kontroli un policijas rīcībspēju pārkāpumu gadījumos. Tagad projekts tiks papildināts ar priekšlikumiem par papildu regulējumu arbaletu apritei.

Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67219213
Mob: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv

 


Atpakaļ