A.Štokenbergs pārliecinās par VUGD gatavību reaģēt krīžu situācijās

11.08.2011

Ceturtdien, 11.augustā iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs apmeklēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Operatīvās vadības pārvaldi Rīgā, Hanzas ielā 5, lai pārliecinātos par dienesta gatavību reaģēt krīžu situācijās.
 


Apmeklējuma laikā VUGD priekšnieks majors Oskars Āboliņš kopā ar ministru VUGD Operatīvās vadības pārvaldes Centrālajā sakaru punktā klātienē vēroja, kā no iedzīvotājiem tiek pieņemti un apstrādāti ienākošie zvani uz vienoto ārkārtējo notikumu tālruņa numuru 112. Tika pārrunātas arī ieceres šī pakalpojuma darbības uzlabošanai un iespēju paplašināšanai. Līdzās tam ministrs iepazinās ar to, kā darbojas apziņošanas sistēma Latvijā un kādas darbības VUGD veic, lai sekmētu krīzes pārvarēšanu un radīto seku likvidēšanu.

Jau ziņots, ka otrdien, 9.augustā Ministru kabineta sēdē precizēja Valsts civilās aizsardzības plānu. Plāns izstrādāts, lai nodrošinātu saskaņotu valdības, glābšanas dienestu un institūciju rīcību palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem un seku likvidēšanas neatliekamo pasākumu veikšanā iespējamo katastrofu, militāra iebrukuma vai kara gadījumā, lai mazinātu kaitējumu cilvēkiem, īpašumam un videi.

Valsts apdraudējuma gadījumā Latvijā darbojas vienota trauksmes un apziņošanas kārtība, kā arī ir izstrādāta civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas shēma.

Apmeklējuma ietvaros A.Štokenbergs norādīja uz nepieciešamību uzlabot VUGD darbinieku darba apstākļus, pieminot arī nesen Latgalē apmeklēto VUGD Viļānu depo un pārrunājot iespēju tajā pievilkt ūdensvadu.

Uzskatu, ka pamazām jāsāk domāt par attīstību, jo ekonomiskie rādītāji ļauj cerēt uz pozitīvām pārmaiņām,” uzskata A.Štokenbergs.

Arī nākamnedēļ ministrs ieplānojis iepazīties ar darba apstākļiem vairākās Iekšlietu ministrijas dienestu struktūrvienībās.

Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67219213
Mob: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv
 


Atpakaļ