Ārzemniekiem uzturēšanās atļaujas kārtošanai dos vairāk laika

30.08.2011

Ārzemniekiem, kas ieradušies Latvijā saņemt uzturēšanās atļauju, turpmāk dokumentu iesniegšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) tiks dotas 15 dienas līdzšinējo 10 dienu vietā. To nosaka 30.augustā, Ministru kabinetā pieņemtie „Vīzu noteikumi”.
 


Līdz šim ārvalstniekiem, kuri saņēmuši PMLP lēmumu par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu, Latvijas vēstniecībā bija iespējams saņemt nacionālo vīzu ar maksimālo derīguma termiņu tikai 10 dienas. Šo dienu laikā ārzemniekam bija jāierodas Latvijā un jānokārto visas formalitātes, kas nepieciešamas uzturēšanās atļaujas ielīmes saņemšanai, piemēram, jāveic nepieciešamās pārbaudes ārstniecības iestādēs, jāiegādājas veselības apdrošināšanas polise, jādeklarē paredzamā dzīvesvieta u.c. Tā kā praksē nereti ar šīm desmit dienām visu formalitāšu kārtošanai ārvalstniekiem nebija pietiekami, turpmāk nacionālās vīzas maksimālais derīguma termiņš šādos gadījumos drīkstēs būt ilgāks – 15 dienas.

Vēl valdības apstiprinātajos „Vīzu noteikumos” noteikta kārtība, kādā ārzemnieki PMLP var pagarināt vīzas, precizēti dokumentu glabāšanas termiņi, precizēts Nacionālajā vīzu informācijas sistēmā iekļaujamās informācijas apjoms, ka arī veikti citi labojumi, kuru mērķis ir uzlabot un pilnveidot vīzu izsniegšanas kārtību.

Kopumā pērn izsniegtas 141 879 vīzas, no kurām lielākā daļa jeb 136 998 vīzas ir izsniegtas Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv
 


Atpakaļ