Štokenbergs trijām skolniecēm piešķīra Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmes par pašaizliedzību, glābjot slīkstošu zēnu

01.09.2011

Ceturtdien, 1. septembrī iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieku majoru Oskaru Āboliņu apmeklēja Rīgas Valsts 2. ģimnāziju, Rīgas 25. vidusskolu, kā arī Rīgas Pļavnieku pamatskolu, lai minēto izglītības iestāžu audzēknēm, kuras šā gada 1. augustā izglāba Daugavā slīkstošu zēnu, piešķirtu Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmi „Par pašaizliedzību”.
 


Apbalvojuma zīmes skolu audzēknēm ministrs un VUGD priekšnieks pasniedza skolu 1. septembra svinīgajos pasākumos, kuros ministrs klātesošajiem pastāstīja par 1. augusta notikumu gaitu, uzsverot, ka meitenes zēnam sniegušas palīdzību brīdī, kad citi šo nelaimes gadījumu vēroja no malas un neiesaistījās. A. Štokenbergs pateicās meiteņu ģimenēm, norādot, ka pamatus spējai palīdzēt nelaimē nonākušajiem pirmkārt ieliek ģimene. Ministrs pauda prieku, ka viena no drosmīgajām meitenēm mācās Rīgas 25. vidusskolā, kuru ir absolvējis arī viņš.
 

Jāatgādina, ka šā gada augusta sākumā Iekšlietu ministrija saņēma no Valsts ugunsdrošības dienesta priekšnieka ieteikumu triju meiteņu apbalvošanai, un lēma par Iekšlietu ministrijas apbalvojuma „Par pašaizliedzību" piešķiršanu. Šādu apbalvojumu piešķir personām   par pašaizliedzīgu rīcību, glābjot dzīvību vai īpašumu. Apbalvojumam personu ir tiesīgi ieteikt Iekšlietu  ministrijas  un ministrijas padotības iestāžu vadītāji.
 

Foto no apbalvošanas skatīt galerijā.

Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67219213
Mob: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv

 


Atpakaļ