Naturalizācijas kārtībā Latvijas pilsonībā uzņem 190 personas

20.09.2011

Ministru kabinets otrdien, 20.septembrī, pieņēmis lēmumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 190 jaunus pilsoņus, tai skaitā arī 7 nepilngadīgas personas, kas naturalizējušās kopā ar vecākiem.
 


No Latvijas pilsonībā uzņemtajiem jaunajiem pilsoņiem 70% ir krievi, 8% –ukraiņi, 8% – baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības. 19% jauno pilsoņu ir pamata izglītība, 60% – vidējā, bet 19% – augstākā izglītība.

Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām. PMLP atgādina, ka līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.

Kopumā kopš 1995.gada, kad Latvijā tika uzsākta nepilsoņu naturalizācija, Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 136 897 personas, tai skaitā 14 012 nepilngadīgi bērni.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv
 


Atpakaļ