Pārrunās būtiskāko Iekšlietu ministrijas un pašvaldību sadarbībā

20.09.2011

Trešdien, 21. septembrī, plkst. 10:00, notiks Iekšlietu ministrijas (IeM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sarunas, kuras vadīs iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs.
 


Sarunu gaitā IeM Nozares politikas departamenta pārstāvis iepazīstinās ar situāciju jautājumā par atskurbšanas telpu tiesisko statusu.
Valsts policijas (VP) pārstāvis savukārt sniegs priekšlikumus sanāksmes dalībniekiem par informācijas aprites uzlabošanu starp VP un pašvaldībām par pašvaldību plānotajiem publiskajiem pasākumiem, tai skaitā par iespēju vienoties ar pašvaldību vadītājiem par to, ka vismaz reizi mēnesī novada domes sēdē tiek pieaicināts VP pārstāvis, lai apspriestu aktuālos jautājumus saistībā ar policijas tiešo pienākumu izpildi, darbinieku kontroli un citiem organizatoriskiem jautājumiem.

Pamatojoties uz sagatavotajiem grozījumiem likumā „Par policiju”, tiks skatīts arī jautājums par pastāvošajām iespējām sniegt palīdzību IeM padotībā esošajām iestādēm no pašvaldību puses. Ar sīkāku jautājuma izklāstu klātesošos iepazīstinās IeM Juridiskā departamenta pārstāvis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis sanāksmes dalībniekus informēs par transporta avāriju uz autoceļiem seku likvidēšanas problēmām saistībā ar bīstamo ķīmisko vielu noplūdi.

Papildu minētajiem sanāksmē tiks skatīti arī citi jautājumi.

Sarunās uzaicināti piedalīties IeM, VUGD, VP, LPS, Satiksmes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas un Veselības ministrijas pārstāvji.

Norises vieta: Iekšlietu ministrijas 3. stāva zāle, Čiekurkalna 1. līnija 1, korp. 6, Rīga.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv
 


Atpakaļ