Stājušies spēkā grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā

21.09.2011

Trešdien, 21. septembrī stājušies spēkā Saeimas šā gada 8. septembrī pieņemtie grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā.
 


Grozījumi nosaka, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes vadītāju iecelšana amatā notiek uz noteiktu termiņu – pieciem gadiem.

Grozījumi arī paredz likumā izslēgt prasību Valsts policijas (VP) vadītāja amata kandidātam pēc juridiskās izglītības, vienlaikus paaugstinot prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu vadītāju amata kandidātiem ar mērķi nodrošināt, ka iestādes vadītāja amatā tiek ieceltas amatpersonas, kurām ir dienesta pieredze un kuras pārzina dienesta specifiku.

Vienlaikus grozījumi arī nosaka atvaļināto amatpersonu – virsnieku tiesības valkāt svētku (parādes) formas tērpu valsts svētku, atceres vai atzīmējamo dienu pasākumos, iestādes vai tās struktūrvienības pasākumā, kā arī citā pasākumā Latvijas Republikā vai ārvalstīs, kuru atbalsta iestādei un kurā piedalās amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Grozījumi paredz arī iespēju atjaunot dienestā amatpersonas, kuras tikušas atvaļinātas no dienesta sakarā ar iestādes vai amatpersonas amata likvidāciju vai amatpersonu skaita samazināšanu, vai sakarā ar ievēlēšanu (iecelšanu) amatā citā valsts vai pašvaldības iestādē vai starptautiskā organizācijā.

Ar pilnu grozījumu tekstu iespējams iepazīties: www.likumi.lv (http://www.likumi.lv/doc.php?id=190006).

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 


Atpakaļ