Iekšlietu ministrijas apbalvojumu saņēmis bez uzraudzības atstātās meitenītes glābējs

05.10.2011

Trešdien, 5. oktobrī, Iekšlietu ministrijā tika pasniegta Iekšlietu ministrijas Pateicība Naurim Špelam  par racionālu, operatīvu un godpratīgu rīcību, novēršot apdraudējumu cilvēka veselībai un dzīvībai.


Apbalvojumu pasniedza iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

A.Štokenbergs atzinīgi novērtēja vidusskolēna N. Špela rīcību: „Pozitīvi vērtēju to, ka Nauris šādā kritiskā situācijā neapjuka un palīdzēja nelaimē nonākušajai meitenītei, izglābjot viņas dzīvību. Ceru, ka arī citi jaunieši sekos Naura piemēram un, izvērtējot savas spējas palīdzēt, kritiskās situācijās nepaliks vienaldzīgi pret nelaimē nonākušiem līdzcilvēkiem,” atzina A. Štokenbergs. Ministrs norādīja, ka Latvijas jaunieši savu pašaizliedzīgo rīcību apliecina aizvien biežāk. Jāatgādina, ka Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmi „Par pašaizliedzību” šā gada Zinību dienā saņēma arī trīs Rīgas vidusskolnieces, kuras šā gada 1. augustā bija izglābušas Daugavā slīkstošu puisīti.

Savukārt N. Špels atzina: „Neuzskatu, ka es būtu paveicis ko īpašu. Es vienkārši palīdzēju nelaimē nonākušajai meitenei un esmu pārliecināts, ka, nonākot konkrētā situācijā manā vietā, to būtu izdarījis arī jebkurš cits”.

Jāatgādina, ka 30. jūlijā Aucē pa otrā stāva dzīvokļa logu mēģināja izkāpt 2006. gadā dzimusi meitenīte, kuru māte dzīvoklī bija atstājusi vienu, bez uzraudzības. Savas rīcības rezultātā meitene palika karājoties pie otrā stāva palodzes. Notiekošo redzēja N. Špels, kurš uzsāka sarunu ar meiteni, pārliecināja viņu atlaist rokas un noķēra meiteni, kā arī pēc tam nogādāja policijā.

N. Špelu Iekšlietu ministrijas apbalvojuma saņemšanai virzīja Valsts policija.

Foto:http://www.iem.gov.lv/lat/foto_un_video_galerija/foto_galerijas/?gal=24003

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv
 


Atpakaļ