11.oktobrī notiek konference "Preventīvie pasākumi cilvēku tirdzniecības mazināšanā"

10.10.2011

NVO „Patvērums „Drošā māja”” ar Iekšlietu ministrijas atbalstu rīko konferenci-semināru bibliotēku vadītājiem „Preventīvie pasākumi cilvēku tirdzniecības mazināšanā”. Seminārā piedalās Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire un Nozares politikas departamenta direktors Dimitrijs Trofimovs.
 


Ņemot vērā situāciju, ka pēdējo divu gadu laikā ievērojami pieaug cilvēku tirdzniecības gadījumu skaits, Latvijā tiek aktīvi strādāts pie preventīvām kampaņām, lai informētu par cilvēku tirdzniecības formām un riskiem. Šoruden, uzsākot informatīvo kampaņu „Atver acis”, pirmo reizi Latvijā notiks bibliotekāru izglītošana par cilvēku tirdzniecības problemātiku. Bibliotēkas ir vietēja mēroga sociālās un kultūras dzīves centri, līdz ar to plānots, ka pēc konferences-semināra bibliotekāri spēs gan saviem kolēģiem, gan apmeklētājiem nodot jauniegūtās zināšanas, kā izvairīties no cilvēku tirgotāju tīkliem un informēt, kur var saņemt palīdzību.

Pēc NVO „Patvērums „Drošā māja””, kas no 2007. gada realizē sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanu valsts finansējuma ietvaros, iniciatīvas, ar Iekšlietu ministrijas atbalstu, 2011. gada 11. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 15:00 tiek rīkota konference-seminārs bibliotēku vadītājiem „Preventīvie pasākumi cilvēku tirdzniecības mazināšanā”.

Norises vieta: Rīga, Iekšlietu ministrijas Konferenču zāle, Čiekurkalna 1. līnijā 1, 6. korpuss, 353.telpa.

Mediju pārstāvjiem lūgums savu dalību pieteikt jau iepriekš (lai varam noorganizēt iekļūšanu Iekšlietu ministrijas telpās), atsūtot apstiprinājumu dalībai uz e-pastu: rasa.salina@gmail.com vai sazinoties pa tālruņiem: (+371) 29145314, (+371) 20380680.

Konferences-semināra tēmas:

- Cilvēku tirdzniecības novēršanas politiskais un tiesiskais ietvars
- Cilvēku tirdzniecība – mūsdienu verdzība pasaulē un Latvijā
- Cilvēku tirdzniecības gadījumu identificēšana un sadarbība ar atbildīgajām institūcijām
- Juridiskās palīdzības daudzveidība no cilvēku tirdzniecības cietušām personām
- Starpinstitucionālā un starpprofesionālā palīdzība no cilvēku tirdzniecības cietušām personām
- Bibliotēku iesaiste cilvēku tirdzniecības novēršanā Latvijā, turpmākās sadarbības iespējas. Tematisko grāmatu izstāžu rīkošana.

Pielikumā konferences-semināra dienas kārtība.

Par „Patvērums „Drošā māja””
Biedrība „Patvērums „Drošā māja”” ir dibināta 2007. gada 6. augustā ar mērķi attīstīt atbalsta pakalpojumus cilvēku tirdzniecībā cietušām personām un  legālajiem imigrantiem, nodrošinot indivīda tiesības saņemt atbilstošu palīdzību un aizstāvību; veicinot cilvēku tirdzniecībā cietušu personu rehabilitāciju un reintegrāciju sabiedrībā; nodrošinot atbalsta pakalpojumus legālajiem imigrantiem; veidojot interaktīvas apmācības formas un attīstot sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, sabiedriskajām un kristīgajām organizācijām Latvijā un pasaulē.

Par Iekšlietu ministriju
Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde iekšlietu nozarē, kas ietver noziedzības apkarošanas, sabiedriskās kārtības un drošības aizsardzības, personas tiesību un likumīgo interešu aizsardzības, valsts robežas drošības, ugunsdrošības, ugunsdzēsības, glābšanas, civilās aizsardzības, iedzīvotāju uzskaites un dokumentēšanas, kā arī migrācijas apakšnozares. Ministrija ir atbildīgā institūcija par Valsts programmas cilvēku tirdzniecības novēršanai 2009.-2013.gadam realizēšanu.


Papildu informācija:
Rasa Saliņa, konsultante un praktiķe sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel. nr. (+371) 29145314; (+371) 20380680
rasa.salina@gmail.com
 


Atpakaļ