gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Drošības policija par Latvijas valstspiederīgā nolaupīšanu Gvinejas līcī

13.10.2011

Š.g. 10.oktobrī Drošības policija (DP) sadarbībā ar Latvijas Jūras administrāciju ieguva informāciju par kuģa CAPE BIRD nolaupīšanas faktu Gvinejas līci, uz kura, iespējams, atrodas Latvijas valsts piederīgais. DP veica informācijas pārbaudi un pēc tās apstiprināšanās informēja Ārlietu ministriju, kā arī Satversmes aizsardzības biroju, Militārās izlūkošanas un drošības dienestu, Aizsardzības ministriju un Satiksmes ministriju.


DP ir nodibinājusi kontaktus ar nolaupītā kuģa kompānijas pārstāvjiem un vienojusies par turpmāko sadarbību. Kuģis pieder Vācijā reģistrētai kuģa kompānijai. DP iegūtā informācija liecina, ka pēc kuģa sagrābšanas apkalpe ir informējusi kuģa kompāniju, ka uzbrukuma rezultātā apkalpes locekļi nav cietuši un viņu veselībai un dzīvībai briesmas nedraud. Ar nolaupītās personas piederīgajiem kontaktus uztur kuģa kompānijas pārstāvji. DP savas kompetences ietvaros īsteno pasākumus, lai nepieciešamības gadījumā varētu aktīvi veicināt mūsu valsts piederīgā ātrāku atbrīvošanu.

DP veiktā informācijas analīze liecina, ka pēdējos gados Gvinejas līcis tirdzniecības kuģiem kļūst arvien bīstamāks un uzbrukumu skaits katru gadu turpina pieaugt. Šie uzbrukumi galvenokārt saistīti ar pārvadātās kravas laupīšanu, nevis ķīlnieku sagrābšanu nolūkā iegūt izpirkuma maksu. DP un Latvijas Jūras administrācija rekomendē Latvijas karoga kuģiem, kuri tuvākajā laikā plāno kuģot Gvinejas līci, ievērot maksimālus drošības pasākumus, lai minimizētu kuģu nolaupīšanas riskus.

 

Informāciju sagatavoja:

Drošības policija
tālrunis: 67208991
e-pasts: dp@dp.gov.lv


Atpakaļ