Daugavpils cietoksnī svinīgi sāk policijas ēku kompleksa būvniecību

21.10.2011

Piektdien, 21.oktobrī, pulksten 11.00 svinīgā ceremonijā Daugavpils cietokšņa teritorijā, vietā, kur atbilstoši Valsts policijas struktūru darba specifikai atjaunos divas ēkas un vienu - cels no jauna, tiks iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.


Svinīgais pasākums būs oficiāls starta signāls valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pašreiz lielākajam attīstības projektam. Proti, ir sākušies Daugavpils pilsētas un rajona policijas pārvaldes ēku kompleksa, īslaicīgās aizturēšanas vietas, Valsts policijas koledžas Latgales reģiona filiāles un Daugavpils zonālā valsts arhīva rekonstrukcijas un būvniecības Daugavpils cietokšņa teritorijā 1. kārtas būvdarbi. Tajos ietilpst policijas Latgales reģiona pārvaldes ēku rekonstrukcija Komandanta ielā 7 un Hospitāļa ielā 3, kā arī īslaicīgās aizturēšanas vietas būvniecība Hospitāļa ielā 3.

Ceremonijā piedalīsies Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone - Godmane, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres vietnieks Viktors Elksnis, VNĪ valdes priekšsēdētājs Jānis Komisars, Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis, SIA "Arčers" valdes priekšsēdētājs Armands Garkāns un citi.

Ņemot vērā, ka Daugavpils cietoksnis ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, rekonstruējamo ēku arhitektoniskā risinājuma pamatā ir maksimāla autentiskuma saglabāšana. Jaunceļamās ēkas raksturs, būvapjoms, jumta plakņu slīpums, ieseguma materiāls un fasāžu apdares veids respektē vēsturisko un tagad jau restaurējamo apbūves kvalitāti. Arī ceļu un ietvju segumiem paredzēti materiāli, kas atbilst cietokšņa vēsturiskajai estētikai un ir funkcionāli piemēroti šodienas skatījumā.

Būvprojekta autors ir SIA "Skonto Būve", savukārt konkursā starp darbam ar valsts noslēpumu kvalificētām un pieredzējušām būvfirmām uzvarēja SIA "Arčers".

Pašreizējās aplēses par kopējām investīcijām projekta būvniecības darbiem ir 9,8 miljoni latu, ieskaitot PVN 22% apmērā.

Atjaunojamajās ēkās oktobrī turpinās logu, durvju, kāpņu, sienu, iekšējo inženiertehnisko tīklu demontēšana, bet jaunbūves vietā sākta pamatu pāļu ierīkošana.

Papildu informācija:


Daiga Laukšteina

valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamie īpašumi"

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.: 67024693,

mob.tālr.: 26431344,

e-pasts: Daiga.Lauksteina@vni.lv
 


Atpakaļ