A.Štokenbergs aicina turpināt darbu pie iekšlietu darbinieku darba apstākļu uzlabošanas

25.10.2011

Bijušais iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs jauno iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski aicina rūpēties par iekšlietu sistēmas darbinieku – robežsargu, ugunsdzēsēju un policistu - sadzīves apstākļiem.


„Apmeklējot reģionālās vienības, pārliecinājos, ka daudzviet darba apstākļi ir nožēlojami – gadiem tek jumts vai nav pievilkts ūdensvads. Reizēm investīcijas nepieciešamas tikai pāris tūkstošu latu apmērā, taču ir skaidrs, ka darba apstākļu uzlabošana radīs papildu motivāciju darbiniekiem,” norāda A.Štokenbergs. Jāstrādā arī pie citu motivāciju veicinošu pasākumu īstenošanas.

Tāpat A.Štokenbergs aicina strādāt pie policijas kā servisa iestādes veidošanas. „Vēl joprojām cilvēku prātos policija saistās ar represīvām metodēm, taču tai jākļūst par servisa iestādi, kas nodarbojas ar preventīvu darbu un kurā cilvēki var vērsties pēc palīdzības,” uzskata A.Štokenbergs. Viņš atgādina, ka atsevišķi soļi šajā virzienā jau ir paveikti, piemēram, publiskojot radaru izvietošanas punktus, kā arī pirms tiem izvietojot brīdinājuma zīmes.

A.Štokenbergs novēl ministram izturību un iedziļināšanos sistēmas problemātikā, lai sabiedrība justos droši, kā arī izsaka pateicību iekšlietu sistēmas darbiniekiem par sadarbību.

 

Inga Saleniece

Tieslietu ministra preses sekretāre

Tālr. 26564629

e-pasts: Inga.Saleniece@tm.gov.lv


Atpakaļ