Plāno administratīvā pārkāpuma protokolu elektronisku veidlapu izmantošanu

03.11.2011

Ceturtdien,  3.novembrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Ministru kabineta (MK) noteikumu grozījumu projekts, kas paredz  izmaiņas administratīvā pārkāpuma protokola veidlapu un naudas soda kvīts veidlapu izgatavošanas un izmantošanas kārtībā.


Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 28. jūnija noteikumos Nr. 484 „Administratīvā pārkāpuma protokola veidlapu un naudas soda kvīts veidlapu izgatavošanas un izmantošanas kārtība” paredz, ka paralēli tipogrāfiski iespiesto administratīvā pārkāpuma protokola veidlapu izgatavošanas un izmantošanas kārtībai iespējama arī elektroniski izveidotu administratīvo pārkāpumu protokola veidlapu izmantošana.

Šim nolūkam izstrādāta speciāla datorprogramma MobApp administratīvo pārkāpumu protokolu sastādīšanai tiešsaistes režīmā un informācijas par administratīviem pārkāpumiem ievadei Iekšlietu ministrijas Informācijas centra Integrētajā informācijas sistēmā (turpmāk IeM IC IIS). Citām iestādēm, kam ir tiesības sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolus, būs iespēja šim mērķim pielāgot jau esošu vai izstrādāt jaunu programmatūru, saskaņojot to ar IeM IC.

Šādu veidlapu izmantošanai būs vairāki ieguvumi tieši valsts pārvaldes iestādēm, piemēram, ievērojami tiks atslogoti darbinieki, kas veic administratīvo pārkāpumu protokolu datu ievadi IeM IC IIS, jo viņiem nevajadzēs atkārtoti ievadīt administratīvā pārkāpuma protokolā fiksētos datus.
 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv
 


Atpakaļ