Ārzemnieku ielūgumu un izsaukumu noformēšana internetā būs pieejama pēc gada

10.11.2011

Ceturtdien, 10.novembrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi „Uzturēšanās atļauju noteikumos” un „Ielūgumu apstiprināšanas un uzaicinājumu noformēšanas kārtībā”.
 


Minētie grozījumi nosaka, ka ārzemnieku ielūgumu un izsaukumu noformēšana elektroniski portālā www.latvija.lv būs pieejama no 2012.gada 1.decembra, kas ir gadu vēlāk nekā bija plānots.

Ārzemnieku ielūgumu un izsaukumu noformēšana elektroniskā tiešsaistes formā iedzīvotājiem bija pieejama jau agrāk, taču līdz ar pieņemtajām vērienīgajām izmaiņām imigrācijas kārtībā pagājušā gada 1.jūlijā šis elektroniskais pakalpojums tika apturēts, lai veiktu tā pārveidi.

Pēc konsultācijām ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru, tika plānots, ka nepieciešamās izmaiņas e-pakalpojuma programmatūrā tiks veiktas līdz šā gada 1.decembrim, taču šobrīd saņemta informācija, ka nepieciešamās izmaiņas tik drīz nebūs iespējams paveikt, tādēļ pakalpojuma ieviešanas datumu nepieciešams pagarināt līdz 2012.gada 1.decembrim.

Ielūgumi un izsaukumi tiek noformēti ārzemniekiem, kas ieceļošanai Latvijā vēlas saņemt vīzu vai noformēt uzturēšanās atļauju ilgstošai dzīvošanai.

2010.gadā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē apstiprināti 45 758 ielūgumi vīzu pieprasīšanai, savukārt uzturēšanās atļauju pieprasīšanai pērn noformēti 6 728 izsaukumi.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv
 


Atpakaļ