Svinīgais pasākums par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadienai

14.11.2011

Otrdien, 15.novembrī, plkst.10.00, Latvijas Ugunsdzēsības muzejā notiks svinīgs pasākums par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadienai, kurā Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš pasniegs Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumus dienesta labākajiem darbiniekiem, veterāniem un cilvēkiem, kas devuši savu ieguldījumu dienesta attīstībā.


Svinīgajā pasākumā ugunsdzēsējiem glābējiem pasniegs Iekšlietu ministrijas Goda zīmes, Goda rakstus un Pateicības, kā arī VUGD apbalvojuma zīmi „Par nopelniem” un VUGD Goda rakstus. Iekšlietu ministrijas Apbalvojuma zīmi „Par pašaizliedzību” saņems divi Ogres daļas ugunsdzēsēji glābēji.

Šā gada 14.septembra vakarā, īsi pirms vienpadsmitiem, gandrīz vienlaicīgi tika saņemti divi izsaukumi uz ugunsgrēkiem Ogres novadā. Tika pieņemts lēmums, ka uz katru notikuma vietu dodas pa vienam ugunsdzēsības un glābšanas automobilim ar apakšvienību. Ierodoties notikuma vietā Dravnieku ielā tika konstatēts, ka deg divstāvu koka ēkas pirmais stāvs, visā ēkā ir liels sadūmojums, cilvēki nespēj izkļūt no degošās mājas. Ugunsdzēsēji glābēji Edgars Graudiņš un Austris Ganģis metās glābt cilvēkus. Tā kā palīdzība bija nepieciešama daudziem ugunsnelaimē nonākušajiem, cilvēku glābšanā tika piesaistītas arī divas Ogres pašvaldības policijas ekipāžas. Šajā ugunsgrēkā tika izglābti pieci cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji, saņems apbalvojuma zīmi „Par pašaizliedzību”, bet VUGD Goda raksti tiks pasniegti Ogres pašvaldības policijas darbiniekiem par palīdzību cilvēku glābšanā.

Savukārt VUGD savu augstāko apbalvojumu - apbalvojuma zīmi „Par nopelniem” par mūža ieguldījumu pasniegs dienesta veterāniem Gunāram Rugājam, Ilmāram Bruņiniekam, Jānim Rubīnam, kā arī par ieguldījumu VUGD attīstībā ASV Vēstniecības Aizsardzības sadarbības biroja darbiniecei Gunitai Migleniecei.

Sagatavoja:
Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece,
Inga.vetere@vugd.gov.lv
Tel.26183300

 

 


Atpakaļ